„Proszę nie porównywać tego chłopczyka do KOZŁA” – Carlos Alcaraz pozornie odzwierciedla rytuały Rafaela Nadala podczas finału Wimbledonu irytuje fanów tenisa

Fani tenisa nie przyjęli życzliwie Carlosa Alcaraza, który pozornie naśladował jeden ze znaków rozpoznawczych Rafaela Nadala podczas finału mistrzostw Wimbledonu 2023.

Dzięki dominującemu zwycięstwu nad Daniilem Miedwiediewem w półfinale, Alcaraz stworzył przebojowy finał z Novakiem Djokoviciem, który obecnie odbywa się na korcie centralnym. Podczas gdy Serb próbuje zdobyć swój rekordowy 24. tytuł Wielkiego Szlema i wyrównać rekord Rogera Federera z ośmioma tytułami Wimbledonu, Hiszpan poluje na swój dziewiczy tytuł na korcie trawiastym Major.

Podczas niezwykle ważnego finału Carlos Alcaraz został zauważony, jak skrupulatnie ustawiał swoje butelki z wodą zgodnie ze swoimi upodobaniami. Ten ruch przypominał jeden ze słynnych układów Rafaela Nadala .

Uchwyt mediów społecznościowych Tennis Channel przyniósł porównanie między dwoma Hiszpanami, zachęcając do krytyki ze strony fanów tenisa.

Fan miał problem z porównaniem Carlosa Alcaraza do, prawdopodobnie, największego wszechczasów (GOAT) w Nadalu.

„Proszę, nie porównuj tego chłopczyka do KOZA…”, napisał fan na Twitterze.

„To szalone, że nawet ukradł czyjeś rytuały” – wtrącił się inny fan.

Inni fani twierdzili, że rutyny 22-krotnego mistrza Wielkiego Szlema wynikały z zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego (OCD) i nie zgadzali się z pozorną imitacją Alcaraz.

„Udawanie, że masz OCD, jak Nadal, jest zabawne lmaooooo” — skomentował fan.

„Rafa faktycznie ma OCD. Czy Alcaraz próbuje udawać, że go ma?” – napisał użytkownik.

Oto kilka innych reakcji fanów:

Novak Djokovic i Carlos Alcaraz zmierzą się w piątym secie finału Wimbledonu 2023

Carlos Alcaraz podczas finału Wimbledonu 2023

Na początku finału mistrzostw Wimbledonu 2023 zwycięstwo Novaka Djokovicia wydawało się przesądzone. 23-krotny zwycięzca Wielkiego Szlema w przekonujący sposób wyszedł na prowadzenie 5:0, zanim zapewnił sobie otwierającego seta 6:1.

Jednak Alcaraz udowodnił swoją siłę w drugim secie, stając się pierwszym graczem, który pokonał Serba w tie-breaku Wielkiego Szlema od czasu Enzo Couacauda na Australian Open. Tym samym Hiszpan przerwał passę 14 kolejnych zwycięstw Djokovicia w tie-breaku.

Alcaraz przeniósł swój impet do trzeciego seta, przełamując Djokovicia w swoim pierwszym meczu. Zapewnił sobie drugą przerwę po emocjonującej 27-minutowej grze, w której znalazło się 13 dwójek.

Utrzymująca się doskonałość Hiszpana wywarła presję na 23-krotnym mistrzu Wielkiego Szlema, ponieważ zanotował nietypowe 18 niewymuszonych błędów podczas seta.

Mimo niepowodzenia siedmiokrotny mistrz Wimbledonu pozostał niewzruszony. Ryknął w czwartym secie, aby wygrać i opuścić mecz przy stanie 6:1, 6:7(6), 1:6, 6:3, 1:0 w chwili pisania tego artykułu.