„Graj za darmo, ciesz się tym” – Holger Rune zachwycony po dramatycznym powrocie przeciwko Casperowi Ruudowi w Italian Open SF

Holger Rune dokonał dramatycznego powrotu w połowie drugiego seta, pokonując Caspera Rudda 6-7, 6-4, 6-2 i awansując do swojego pierwszego finału Italian Open.

Rune zdecydował się na przerwę medyczną i wyglądał na zmartwionego, gdy w drugim secie przegrywał 2:3, a Rudd cieszył się przewagą. Nie do odrobienia, Duńczyk wykazał się niezwykłą odpornością, gdy doszedł do siebie, nawet gdy Casper Ruud wydawał się słabnąć pod presją w ostatnim secie.

Rune ujawnił, że zaczął grać tak, jakby nie miał nic do stracenia, co doprowadziło do niesamowitego zwrotu fortuny z wynikiem 4-2 na korzyść Ruuda w drugim secie.

„Tak, szczerze mówiąc, powiedziałem sobie w tym momencie, że nie mam nic do stracenia. Wiesz, on prawdopodobnie wygra mecz” – stwierdził radośnie Rune w ramach wywiadu na korcie po zwycięstwie. „Więc powiedziałem sobie, żeby grać swobodnie, cieszyć się tym, wiesz, to prawdopodobnie mój ostatni set tutaj. Powiedziałem sobie, że muszę po prostu spróbować grać tak, jak chcę grać, grać agresywnie, wiesz, cieszyć się tym.

Casper Ruud, który wydawał się kontrolować przebieg pierwszego seta, nie był w stanie odrzucić kilku prostych zwycięzców, zanim decydujący podwójny błąd pozwolił jego skandynawskiemu przeciwnikowi na prowadzenie 3:1.

Holger Rune ujawnił, że był „bardzo szczęśliwy”, wyjaśniając jednocześnie, że kluczem do powrotu była zmiana sposobu, w jaki podchodził do gry.

„I wiesz, zrobiłem to i to był właściwie klucz do powrotu, więc jestem super ciężki”, podkreślił ćwierćfinalista French Open 2022.

„To szalone, grałem jedne z najlepszych tenisów w moim okresie” — Holger Rune po dwóch pamiętnych zwycięstwach jeden po drugim w Rzymie

Holger Rune pokonał Novaka Djokovicia w ćwierćfinale Italian Open

Holger Rune jest na szczycie po dwóch niesamowitych zwycięstwach jeden po drugim w Rzymie. Po przegranej w pierwszym secie z Novakiem Djokoviciem, 20-latek wywrócił rywalizację do góry nogami, wygrywając 2:6, 6:4, 6:2. Następnie po zwycięstwie dokonał kolejnego pamiętnego występu przeciwko Casperowi Ruudowi.

Rune przyznał, że to „szalone”, że grał swój najlepszy tenis tylko w tercjach w obu spotkaniach, podczas gdy dobrze radził sobie z Ruudem w drugiej połowie zawodów.

„Tak, to szalone. To znaczy, naprawdę grałem jedne z moich najlepszych tenisowych momentów w meczach, szczególnie w ostatnich dwóch meczach. Najpierw przeciwko Novakowi, a potem przeciwko Casparowi. Mam na myśli, że są trudnymi graczami do gry (przeciwko) ”- powiedział siódmy rozstawiony.

„Musiałem więc znaleźć mój najlepszy tenis i, wiesz, właściwie go dzisiaj nie znalazłem – tylko na końcu – i dlatego to odwróciłem” – dodał.

Holger Rune zmierzy się ze zwycięzcą drugiego półfinału między Stefanosem Tsitsipasem a Daniilem Miedwiediewem w jego dążeniu do tytułu Italian Open.