„Graj mniej w D’Angelo Russella” — Stephen A. Smith mówi o gwieździe Lakers po kolejnym złym występie w grze 2

D’Angelo Russell kiepsko walczył w finałach Konferencji Zachodniej dla Los Angeles Lakers przeciwko Denver Nuggets. Były obrońca All-Star notuje średnio zaledwie 9,0 punktów i 4,0 asysty. Trafił 7-19 rzutów z gry, w tym 1-8 zza łuku w dwóch meczach.

LA Lakers przegrywali 41 punktami, gdy on był na parkiecie, podczas gdy oni mieli +30 punktów, kiedy on nie grał.

Stephen A. Smith, po porażce Lakers w meczu 2, nalegał na Darvina Hama:

(2:20)

„To oznacza granie Dennisa Schrodera. Jest twardy w defensywie, potrafi wykorzystywać rzuty wolne, uderzać z dystansu i nie jest nastawiony na ofensywę w tym konkretnym momencie. Graj z nim więcej! Graj częściej w Austina Reavesa. Graj mniej w D’Angelo Russella. Okres.”

Obrona Russella zawsze była podejrzana, co zwykle ogranicza jego skuteczność. Ale ponieważ jego ofensywa prawie nie istnieje, stał się prawie nie do zagrania.

Podczas gdy „D-Lo” walczył, Jamal Murray, rozgrywający z Denver Nuggets, miał znakomitą serię. Murray notuje średnio 34 punkty, 7,5 zbiórki, 5 asyst i 3,5 przechwytu. Trafił 23-44 z gry, w tym 10-22 z głębi.

„Glitch” był szczególnie zabójczy w drugim meczu, kiedy zdobył 23 ze swoich 37 punktów w czwartej kwarcie i poprowadził Nuggets do zwycięstwa. Murray był w uścisku, podczas gdy D’Angelo Russell skurczył się od presji i jasnych świateł.

Russell był tak zły, że nawet strażnicy Denver, którzy stawiali na obronę, przewyższali go w ataku. Kentavious Caldwell-Pope notuje średnio 14,5 punktu, 3,0 asysty i 2,5 zbiórki. Uderzał 12-25 z gry i wykonał 5-13 rzutów za trzy punkty.

To samo dotyczy Bruce’a Browna, który zdobywa 14 punktów po rzutach 11-22, w tym 3-5 z dystansu. Brown dodaje również 4,5 zbiórki i 2,5 asysty.

Podczas gdy D’Angelo Russell był słaby w defensywie, Brown i KCP byli głównymi trybikami w tej części gry dla Nuggets.

Darvin Ham usunął Russella w końcowym odcinku Game 1 dla Rui Hachimura. Posunięcie to opłaciło się, ponieważ Lakers powoli wychodzili z 21-punktowego deficytu, częściowo dzięki obronie Hachimury przeciwko Nikoli Jokicowi.

Zaraz po porażce w pierwszym meczu „D-Lo” spędził kilka minut na ćwiczeniu strzału z zewnątrz. Nie poprawił się, ponieważ był tylko 1-5 zza łuku w grze 2.

D’Angelo Russell podobno nie chce zejść z ławki

Przed meczem nr 2 pojawiły się plotki, że D’Angelo Russell nie chciał stracić swojej początkowej roli rozgrywającego. W tym roku nie wchodził z ławki rezerwowych w play-offach i nie chciałby tego zrobić w finale konferencji.

Dave McMenamin z ESPN powiedział o potencjalnej pracy poza ławką Russella :

„Russell – który strzelił zaledwie 4 na 11 i zagrał tylko dziewięć minut w drugiej połowie po zarejestrowaniu plus-minus -23 w 17 minutach pierwszej połowy – byłby oczywiście brany pod uwagę; jednak wiele źródeł zespołu powiedziało ESPN, że istnieje obawa, że ​​​​zespół może „stracić” 27-letniego rozgrywającego, jeśli uzna tę zmianę za degradację po rozpoczęciu każdego innego meczu w tym sezonie.

Ham przekonał Russella Westbrooka do przyjęcia roli Szóstego Człowieka . Posunięcie to pomogło LA Lakers utrzymać się na powierzchni. Być może będzie musiał przekonać D’Angelo Russella, aby zrobił to samo, aby uratować sezon zespołu.