Raport o kontuzji Phoenix Suns vs Dallas Mavericks z 22 lutego | Sezon NBA 2023–24

W czwartek Phoenix Suns odwiedzą Dallas Mavericks w American Airlines Center w Dallas. Obie drużyny zmierzą się ze sobą po rozdzieleniu dwóch ostatnich meczów i będzie to ostatni mecz w ich sezonie, uwzględniony w dwunastu meczach NBA.

Suns z bilansem 33-22 mają na koncie kolejne zwycięstwa, a w poprzednich 10 meczach notowali 7-3. 14 lutego pokonali u siebie Detroit Pistons 116:100, pod wodzą Kevina Duranta, który zdobył 25 punktów, sześć zbiórek, asysty, przechwyt i dwa bloki. W grze pochwalił się oceną netto +23.

Mavericks (32-23) wygrali siedem meczów z rzędu po trudnym początku , przed którym prowadzili 1-3, w tym dwa duże zwycięstwa nad takimi gwiazdami jak New York Knicks i OKC Thunder. PJ Washington i Daniel Gafford wnieśli znaczący wkład od czasu ich przybycia.

Raport dotyczący kontuzji Phoenix Suns podczas meczu Dallas Mavericks

Raport dotyczący kontuzji Phoenix Suns z 22 lutego

W raporcie dotyczącym kontuzji Suns znajduje się dwóch zawodników. SG Bradley Beal (ścięgno/nos) stoi pod znakiem zapytania, podczas gdy SG Damion Lee (kolano) będzie pauzował.

Gracz Status Obrażenia
Bradleya Beala Wątpliwy ścięgno/nos
Damiona Lee Na zewnątrz kolano

Co się stało z Bradleyem Bealem?

Tuż po meczu z Sacramento Kings, który odbył się 13 lutego, widziano Bradleya Beala wracającego do szatni.

Początkowo nie było żadnych natychmiastowych informacji o jego kontuzji. Jednak gdy mecz zbliżał się do końca pierwszej kwarty, ujawniono, że Beal jest badany pod kątem kontuzji lewego ścięgna podkolanowego.

Zanim mecz dobiegł do połowy drugiej kwarty, kontuzja ścięgna podkolanowego została potwierdzona i wykluczyła go z gry do końca meczu.

Na razie szczegóły dotyczące jego udziału w nadchodzących meczach nie są jeszcze pewne. Bealowi udało się zdobyć pięć punktów w ciągu zaledwie pięciu minut gry przeciwko Kings. Pomimo kontuzji oba strzały oddał bezbłędnie z gry.

Raport o stanie zdrowia Dallas Mavericks z 22 lutego

W raporcie dotyczącym kontuzji Mavericks znajduje się czterech zawodników. C Dereck Lively || (nos), PF Maxi Kleber (palec) i PG Luka Doncic (nos) są prawdopodobni, natomiast SG Dante Exum (kolano) nie zagra.

Derek Lively Prawdopodobny nos
Maxi klej Prawdopodobny Następnie
Luka Doncić Prawdopodobny nos
Exum Dantego Na zewnątrz kolano

Co się stało z Luką Doncićiem?

Luka Doncić zmagał się z bólem kostki, przez który od kilku tygodni widnieje w raporcie dotyczącym kontuzji.

Jednak w ostatnim czasie znalazł się na liście z powodu urazu twarzy, który początkowo sklasyfikowano jako stłuczenie nosa, ale od tego czasu zmieniono nazwę na złamany nos.

Biorąc pod uwagę, że przerwa na All-Star zapewni mu trochę czasu na regenerację, oczekuje się, że zostanie uznany za prawdopodobny do gry. Do kontuzji doszło podczas sesji treningowej, kiedy przypadkowo zderzył się z ramieniem Kyriego Irvinga.

Jak oglądać Phoenix Suns kontra Dallas Mavericks?

Mecz pomiędzy Phoenix Suns i Dallas Mavericks rozpocznie się o godzinie 19:30 czasu wschodniego. Będzie transmitowany w całym kraju przez TNT.

Fani mogą także oglądać mecz na żywo w Fubo TV i NBA League Pass, który oferuje widzom tygodniowy okres próbny z dostępem do NBA TV.