Podsumowanie drugiego dnia Paris Masters: Wczesna porażka Carlosa Alcaraza zwiększa szanse Novaka Djokovica na zdobycie pierwszego miejsca w rankingach na koniec roku

Drugi dzień zawodów Paris Masters 2023 był świadkiem jednej z największych niespodzianek sezonu, jaką było szokujące odejście Carlosa Alcaraza.

Alcaraz wracał po przerwie spowodowanej kontuzją i w drugiej rundzie przegrał w prostych setach z Romanem Safiullinem. Porażka z pewnością przyda się Novakowi Djokovicowi, który jest teraz w doskonałej sytuacji, aby zakończyć rok jako czołowy zawodnik.

To był ciężki dzień dla kibiców gospodarzy, ponieważ większość francuskich graczy wycofała się z turnieju. Jednak zabawna odmiana tenisa Gaela Monfilsa powaliła publiczność na kolana.

Oto krótki przegląd tego, co wydarzyło się drugiego dnia zawodów Paris Masters:

Novak Djokovic praktycznie przypieczętował pierwsze miejsce w rankingu na koniec roku po odejściu Carlosa Alcaraza

Novak Djoković jest sześciokrotnym mistrzem Paris Masters.

Powrót Carlosa Alcaraza po przerwie spowodowanej kontuzją nie przebiegł zgodnie z planem, ponieważ w drugiej rundzie otworzył mu drzwi Roman Safiullin. Hiszpan opuścił Swiss Indoors w Bazylei i został pożegnany w pierwszej rundzie turnieju Paris Masters.

Alcaraz od początku spisał się słabo i Safiullin nie przegapił ani chwili, aby to wykorzystać. Rosjanin odniósł zwycięstwo 6:3, 6:4 i odnotował swoje drugie zwycięstwo nad graczem z pierwszej dziesiątki.

Przed turniejem Djokovic i Alcaraz toczyli walkę o pierwsze miejsce w rankingu na koniec roku. Ten pierwszy ma obecnie 500 punktów przewagi nad młodszym rywalem. Gdyby Serb wywalczył tutaj tytuł, powiększyłby przewagę do 1500 punktów.

Pojedyncze zwycięstwo w finałach ATP oznaczałoby, że Djokovic po raz ósmy w swojej karierze zakończył rok jako numer 1 na świecie. Aby Alcaraz zakończył sezon na szczycie, miałby nadzieję, że Serb również przegra wcześniej w Paryżu i powalczy o nią w finałach ATP.

Gael Monfils swoimi strzałami wprawia publiczność w szał

Monfils to czołowy showman w tej sporcie, a jego umiejętności i strzały wywołują mnóstwo westchnień i wprawiają publiczność w zachwyt. Podobnie było podczas meczu pierwszej rundy turnieju Paris Masters.

W pierwszym meczu przeciwko Francisco Cerundolo Monfils wdał się w bitwę woli. Wysiłki Francuza doprowadziły do ​​szaleństwa kibiców, którzy wybuchli, wykonując „La Marseillaise”, aby go dopingować. Niestety, w końcówce zabrakło mu skuteczności i przegrał całe spotkanie w trzech setach.

Karen Khachanov podtrzymuje swoje nadzieje na finały ATP dzięki zwycięstwu

Zwycięstwo Chaczanowa 6:4, 7:5 nad Laslo Djere w pierwszej rundzie daje mu szansę na awans do finałów ATP. Chociaż pod względem punktów pozostaje nieco w tyle za pozostałymi pretendentami, tytuł może mu pomóc w awansie.

Khachanov w przeszłości triumfował już na Paris Masters. Zdobył tu tytuł w 2018 roku, pokonując w finale Djokovica. Następnie o miejsce w trzeciej rundzie zmierzy się z Safiullinem.

Paris Masters 2023: najważniejsze wyniki drugiego dnia w skrócie