Ons Jabeur opowiada o swojej miłości do idolki Kim Clijsters, rozkoszuje się spotkaniem z belgijską ikoną

Światowa 7 Ons Jabeur odniosła imponujące zwycięstwo w swoim otwierającym French Open, pokonując nierozstawioną Włoszkę Lucię Bronzetti 6-4, 6-1. Niemal bezbłędny występ Jabeur zapewnił jej miejsce w drugiej rundzie turnieju.

Pomimo sezonu pełnego wzlotów i upadków, w tym drobnej operacji kolana i pominięcia Madrid Open z powodu problemu z łydką, Jabeur pozostaje skupiona na zapewnieniu sobie pierwszego w historii tytułu Wielkiego Szlema.

Tunezyjska gwiazda tenisa pokazała swój potencjał, docierając do finału mistrzostw Wimbledonu 2022 i US Open 2022 .

Na konferencji prasowej po meczu Ons Jabeur wyraziła głęboką miłość i podziw dla Kim Clijsters , zauważając, że nawet po dwuletniej przerwie w tenisie Clijsters wykazała się wyjątkowym poziomem umiejętności i poświęcenia po powrocie, cechę, którą większość tenisistów brak graczy.

„Jeśli chodzi o mnie, uwielbiam Kim Clijsters. Słyszałem, że kiedy nie gra przez jakieś dwa lata, kiedy podnosi rakietę, to tak, jakby codziennie trenowała. To cecha, której nie ma wielu tenisistów ani żaden inny tenisista” – powiedział Ons Jabeur.

Jabeur wspominał również spotkanie z Clijsters, nazywając to wyjątkowym i cenionym doświadczeniem.

„Miałem okazję i szansę ją poznać, więc jest to dla mnie jeszcze bardziej wyjątkowe. Więc tak, naprawdę kocham Kim (z uśmiechem)” – powiedziała.

„Cieszę się, że jestem zdrowy i dobrze poruszam się na korcie” – Ons Jabeur

Ons Jabeur w akcji podczas French Open 2023 – dzień trzeci.

Ons Jabeur powiedziała również, że zmierzyła się z trudnym meczem pierwszej rundy z Lucią Bronzetti, ale dała z siebie wszystko, aby wygrać w dwóch setach. Dodała, że ​​jest skupiona na stopniowym powrocie do najwyższej formy poprzez kolejne mecze i jest zadowolona ze swojego obecnego stanu zdrowia i ruchu na korcie.

„Tak, to z pewnością nie była łatwa runda, ale dałam z siebie wszystko, aby wygrać w dwóch setach. Oczywiście staram się wrócić na 100% do swojego poziomu i myślę, że będzie to następowało z meczu na mecz i rozgrywania większej liczby meczów. Ale cieszę się, że jestem zdrowa i dobrze poruszam się na korcie – powiedziała.

Tunezyjka powiedziała następnie, że czuła się zestresowana, ale starała się skupić na grze, dodając, że najważniejsze dla niej jest zdrowie.

„Wiesz, jak każda pierwsza runda w Wielkim Szlemie jest bardzo trudna. Muszę przyznać, że byłem dość zestresowany, ale po prostu próbowałem grać w swoją grę. Najważniejsze było dla mnie zdrowie i dobre poruszanie się na korcie – powiedziała.

Jabeur kontynuowała, mówiąc, że mecz był cennym doświadczeniem i że chce zdobyć więcej praktyki meczowej i pozostaje optymistycznie nastawiona do swojego występu w turnieju .

„Ale tak, to był dobry mecz. Na pewno wyciągnę z tego wnioski i przygotuję się do kolejnych meczów. Wiesz, zobaczmy, potrzebuję kilku meczów i mam nadzieję, że uda mi się to tutaj zdobyć – powiedział Ons Jabeur.