Wyniki i podsumowanie ONE Fight Night 10: Reinier de Ridder kontra Tye Ruotolo

Reinier de Ridder powrócił do Circle po raz pierwszy od czasu porażki przez nokaut w pierwszej rundzie z mistrzem świata ONE, Anatolijem Malychhinem. Zdejmując czterouncjowe rękawice, „The Dutch Knight” walczył w superwalce przez poddanie z 20-letnim mistrzem świata IBJJF Tye Ruotolo na ONE Fight Night 10 na Prime Video.

Reinier de Ridder natychmiast zaczął atakować głową, gdy Tye Ruotolo przycisnął Holendra do ogrodzenia. Ruotolo nie spieszył się, by przyspieszyć tempo, podczas gdy de Ridder nadal omijał zewnętrzną część Kręgu. RDR próbował wyskoczyć, ale Ruotolo dobrze się bronił.

Rozmiar i siła De Riddera były widoczne, ale to nie powstrzymało Ruotolo przed byciem agresorem. W połowie 10-minutowej rywalizacji żaden z mężczyzn nie był w stanie położyć rzeczy na macie.

Na 3:35 przed końcem de Ridder spróbował zamiatać, pozwalając Ruotolo zająć plecy Holendra. Niestety rozmiar i siła RDR uniemożliwiły mu wykorzystanie tej pozycji i ostatecznie ją stracił.

Reinier de Ridder zaczął podejmować pewne ryzyko w miarę upływu minut, ale rutynowo dawał Tye Ruotolo drogę do wycofania się. Ruotolo był w stanie po raz pierwszy położyć RDR na macie na 25 sekund przed końcem meczu. Jednak de Ridder był w stanie odbić się z powrotem.

Zdesperowani, by zdobyć dominującą pozycję, obaj mężczyźni podeszli do płótna w ostatnich sekundach, ale żaden nie miał znaczącej przewagi nad drugim.

Oficjalny wynik: Tye Ruotolo pok. Reiniera de Riddera przez jednogłośną decyzję

Dzięki zwycięstwu Tye Ruotolo poprawia się na 3-0 w Kręgu. Reinier de Ridder poniósł drugą porażkę z rzędu, ale porażka prawdopodobnie nie wpłynie na jego pozycję w świecie mieszanych sztuk walki.