W tym dniu: Max Verstappen wygrywa swój pierwszy wyścig dla Red Bulla i zostaje najmłodszym zwycięzcą wyścigu w F1

Max Verstappen wygrał tego dnia swój pierwszy wyścig dla Red Bulla i został najmłodszym zwycięzcą wyścigu w historii.

Holender wygrał GP Hiszpanii 2016 w dobitnym stylu po tym, jak oba samochody Mercedesa rozbiły się na 1. okrążeniu wyścigu.

Zobacz moment, w którym młody kierowca został zwycięzcą wyścigu:

Verstappen otrzymał nieprawdopodobny awans, aby zastąpić Daniila Kvyata w głównym zespole Red Bull i wygrał pierwszy wyścig, jaki kiedykolwiek odbył dla austriackiej firmy zajmującej się napojami energetycznymi. Dwukrotny mistrz świata był szybki od samego początku i był w stanie powstrzymać szarżującego Kimi Raikkonena pod koniec wyścigu w Barcelonie.

W wieku 18 lat i 227 dni Verstappen został najmłodszym kierowcą w historii, co jest rekordem do dziś. W rzeczywistości kierowca zadebiutował w wieku 17 lat, co zostało teraz zabronione przez sport. Minimalny wiek kierowcy, który może ścigać się w F1, wynosi obecnie 18 lat.

Przyszli kandydaci do tego rekordu mają teraz tylko 227 dni na pobicie rekordu Verstappena po wejściu do sportu.

Jeśli chodzi o Maxa Verstappena , przeznaczeniem kierowcy było zostać rekordzistą w chwili, gdy zaczął uprawiać ten sport.

Doradca Red Bulla chwali zarządzanie oponami Maxa Verstappena

Doradca Red Bulla i skaut zespołu, Helmut Marko, pochwalił zarządzanie oponami przez Maxa Verstappena po tym, jak Holender przeorał boisko podczas GP Miami 2023.

Dwukrotny mistrz świata był w stanie perfekcyjnie zarządzać swoimi oponami, jadąc szybciej niż ktokolwiek inny w Miami, wygrywając wyścig z dziewiątego miejsca na starcie.

Decydując się na twarde opony na początku wyścigu, jego umiejętne zarządzanie oponami odegrało kluczową rolę w całym wyścigu.

Doradca zespołu, Helmut Marko, docenił i pochwalił jego kierownictwo, porównując jego występ z wynikami jego kolegi z drużyny, Sergio Pereza .

Marko powiedział:

„To zawsze było jasne. Checo ma pewne tory uliczne, takie jak Baku, gdzie jest naprawdę silny. Ale w Miami Max dał wszystkim lekcję. Nikt nie jest w stanie naśladować sposobu, w jaki zarządzał oponami, tak aby najszybsze okrążenie było nadal możliwe na końcu.

Max Verstappen wygrał trzy z pięciu dotychczasowych wyścigów w tym roku. Holender jest na dobrej drodze do zdobycia trzeciego z rzędu tytułu w tym sporcie, a zespół inżynierów Red Bulla dobrze go wspiera.

Jednak biorąc pod uwagę, że rywale, tacy jak Mercedes i Ferrari, wkrótce wprowadzą ulepszenia, interesujące będzie obserwowanie postępów Holendra w sezonie.