Statystyki graczy i wyniki meczów OKC Thunder vs Philadelphia 76ers z dnia 2 kwietnia 2024 r.

Przed wtorkowym meczem pomiędzy Philadelphia 76ers a OKC Thunder najbardziej znaczącym wydarzeniem był powrót Joela Embiida. Nazywany „Procesem” Embiid otrzymał zielone światło do gry na kilka godzin przed pojedynkiem, po tym jak przepuścił ostatnie 29 meczów dla 76ers.

Pomimo braku Shai Gilgeous-Alexandera z powodu utrzymującej się kontuzji mięśnia czworogłowego, Oklahoma nadal będzie próbowała zapewnić sobie zwycięstwo na wyjeździe. Zespół będzie musiał sobie poradzić bez swojego najlepszego zawodnika, ponieważ „SGA” przegrał trzy z czterech ostatnich meczów Thunder.

Pomimo nieobecności Tyrese’a Maxeya, Filadelfia zdołała objąć prowadzenie 25-22 w ciągu pierwszych 12 minut dzięki dobrym występom Joela Embiida i Tobiasa Harrisa. Jednak w ataku 76ers czasami panowała stagnacja, a Cam Payne zastępował Maxeya. Payne potrzebował poprawy w swojej roli.

W drugiej połowie dominował OKC, a obrona sprawiała Filadelfii problemy. Ławka gości zapewniła wsparcie w ataku, prowadząc do przerwy 54-44, gdy obie drużyny udały się do szatni.

Trzecia kwarta była okresem zaciętej rywalizacji, a Philadelphia 76ers o włos pokonała OKC Thunder 29-26. Jednak do końca kwarty OKC utrzymało prowadzenie z wynikiem 80-73.

Ostatnia kwarta wyraźnie pokazała znaczenie Shaia Gilgeousa-Alexandera dla OKC Thunder. Nieobecność Jalena Williamsa również znacząco wpłynęła na ofensywę Oklahomy, powodując, że w decydującej fazie spotkania mieli problemy. Pomimo imponujących umiejętności rozgrywania Josha Giddeya, jego brak celności zewnętrznej pozwolił drużynie Philadelphia 76ers wyzwać go do strzelania.

Kelly Oubre Jr., Tobias Harris i Joel Embiid odegrali kluczową rolę w poprowadzeniu gospodarzy do zwycięstwa w ostatnich chwilach. Embiid, znany jako „Proces”, był szczególnie skuteczny w uniemożliwianiu zawodnikom OKC wjazdu na boisko. Tymczasem panujący MVP przejął kontrolę w ataku.

Mimo że Joel Embiid nie grał w poprzednich 29 meczach Filadelfii, jego strzały i rzuty wolne ze sprzęgła okazały się kluczowe dla zaciętego zwycięstwa drużyny 76ers 109-105. Jego występ we wtorkowy wieczór tylko wzmocnił jego legendarny status, ponieważ Sixers prawdopodobnie ponieśliby kolejną stratę, gdyby jego obecność nie miała wpływu na kort.

Podsumowanie meczu NBA: OKC Thunder vs Philadelphia 76ers – statystyki graczy i wyniki w skrzynkach

Porównanie dzisiejszych rzutów za trzy punkty Cheta Holmgrena i Joela Embiida

Pomimo nieobecności rozgrywających obu drużyn, uwaga skupiła się na dużych zawodnikach i ich umiejętnościach rzucania za trzy punkty.

Chet Holmgren wykorzystał 3 z 4 rzutów za trzy punkty w pierwszych trzech kwartach, natomiast Joel Embiidowi nie udało się trafić we wszystkich próbach za trzy punkty.

W drugiej połowie Holmgren oddał dwa dodatkowe strzały z dystansu, ale nie udało mu się to, co zakończyło się wynikiem 3 na 6. W międzyczasie Embiid skupił się na zdobywaniu punktów w polu karnym, co zaowocowało ostatecznym wynikiem 0 na 3 w całym pojedynku.