„Teraz widzę, jak ludzie uzależniają się od narkotyków” – Coco Gauff wspomina, jak się czuła po swoim pierwszym zwycięstwie w Wielkim Szlemie na US Open 2023

Coco Gauff niedawno podzieliła się z fanami tym, co działo się w jej głowie po zdobyciu swojego pierwszego tytułu majora na turnieju US Open 2023.

W zeszłym roku Gauff zaliczył najlepszy wynik w swojej karierze na Flushing Meadows. 19-latka powróciła po porażce w meczu o mistrzostwo z Aryną Sabalenką, pokonując 2:6, 6:3, 6:2 i zdobywając trofeum.

Numer 3 na świecie pojawił się niedawno na kwietniowej okładce Vogue’a. Aby uczcić tę okazję, w ekskluzywnym wydaniu wspomniała przemyślenia, którymi podzieliła się ze swoją matką Candi po jej triumfie w Nowym Jorku we wrześniu ubiegłego roku.

Coco Gauff powiedziała wtedy mamie, że zwycięstwo na tak wysokim poziomie „uzależniło ją” od zwycięstwa. Powiedziała również, że przez resztę swojej kariery będzie gonić za „hajem”, który pojawia się po zdobyciu trofeum w Wielkim Szlemie.

„Powiedziałam mamie, dosłownie powiedziałam: «To było uzależniające uczucie». Gdy tylko to poczułam, chciałam poczuć to jeszcze raz” – Coco Gauff powiedziała Vogue. „Powiedziałem: «Teraz widzę, jak ludzie uzależniają się od narkotyków». To uczucie było narkotykiem. Przez resztę mojego życia, resztę mojej kariery, będę gonił tak wysoko.

19-latka przyznała jednak, że jej uczucia po zwycięstwie w US Open w 2023 r. prawdopodobnie nigdy nie będą takie same.

„To było uczucie, którego nigdy nie będę w stanie odtworzyć, niezależnie od tego, ile meczów jeszcze wygram. Chcę wygrywać więcej, aby móc być jak najbliżej tego uczucia” – dodała.

Coco Gauff chce zdobyć swój drugi w karierze tytuł WTA 1000 w Indian Wells

Coco Gauff uderza forhendem podczas Mistrzostw Dubaju w tenisie 2024

Coco Gauff przystąpi w tym tygodniu do turnieju BNP Paribas Open jako jedna z faworytek do tytułu. Amerykanka będzie chciała zdobyć swój drugi tytuł na 1000 poziomie i ósmy tytuł WTA Tour w Palm Springs.

Gauff świetnie rozpoczął sezon 2024, tracąc tylko jednego seta, aby wygrać ASB Classic na początku stycznia. 19-latka pokazała swoją bogatą formę podczas Australian Open, ale w półfinale została pokonana przez Arynę Sabalenkę .

Trzecia pozycja na świecie przeżywa trudną sytuację od porażki w Melbourne, w czterech ostatnich meczach z bilansem 2:2. Po pożegnaniu w pierwszej rundzie Qatar Open 2024, w pierwszym secie była zdenerwowana przez Katerinę Siniakovą w pierwszym secie.

I chociaż w następnym tygodniu wygrała swoje pierwsze dwa mecze na Mistrzostwach Dubaju w tenisie, w ćwierćfinale będąca w formie rosyjska kwalifikantka Anna Kalinska pokonała ją 2:6, 6:4, 6:2.