Żona Novaka Djokovica, Jelena, reaguje na fanów, którzy zauważyli jej otynkowany palec podczas meczu 1R Serba na Wimbledonie

Żona Novaka Djokovicia, Jelena, odpowiedziała fanom, którzy zauważyli jej zabandażowany palec podczas meczu otwarcia Serbów na Mistrzostwach Wimbledonu 2023.

Djokovic z łatwością awansował do drugiej rundy, pokonując w poniedziałek Pedro Cachina 6:3, 6:3, 7:6(4). Zwycięstwo z powodzeniem rozpoczęło jego dążenie do piątego z rzędu tytułu na kortach trawiastych.

Chociaż miał chwilową porażkę, gdy stracił serwis w trzecim meczu, 23-krotny mistrz Wielkiego Szlema szybko przejął kontrolę nad meczem i zapewnił sobie zwycięstwo w dwie godziny i 11 minut. To zwycięstwo oznaczało również jego 29. z rzędu zwycięstwo na poziomie turniejowym na kortach trawiastych.

Żona Novaka Djokovicia, Jelena, była widziana na trybunach All England Lawn Tennis & Croquet Club, wspierając swojego męża. Uważni fani szybko zauważyli, że środkowy palec miała owinięty w gips.

Następnie fani zabrali się do mediów społecznościowych, aby wyrazić swoje dobre życzenia i nadzieję na szybki powrót Jeleny do zdrowia po kontuzji palca. Jelena przyjęła życzenia fanów i odpowiedziała na nie, ponownie udostępniając ich post na swojej historii na Instagramie, któremu towarzyszy emoji modlących się rąk.

„🙏🏼, „Jelena podpisała swoją historię na Instagramie.

Historia Jeleny na Instagramie

„Poproszę o podwyżkę” – żartuje Novak Djokovic z rekompensaty za pomoc w osuszaniu kortu na Wimbledonie

Dzień pierwszy: Mistrzostwa – Wimbledon 2023

Novak Djokovic żartobliwie zauważył, że należy mu się jakaś rekompensata za wysiłek osuszenia kortu na Wimbledonie.

Po wygraniu pierwszego seta w meczu pierwszej rundy z Perdo Cachinem , nastąpiła godzina i 29 minut opóźnienia spowodowanego deszczem. Pomimo zamknięcia dachu kortu centralnego nawierzchnia boiska pozostawała zdradziecko śliska.

Podczas tej przerwy 23-krotny mistrz Wielkiego Szlema wziął sprawy w swoje ręce i wyciągnął pomocną dłoń do personelu naziemnego w ich staraniach o osuszenie kortu. Z ręcznikiem w dłoni Djokovic wycierał i wachlował trawę, podczas gdy obsługa naziemna użyła dmuchawy do liści, aby przywrócić boisko do stanu nadającego się do gry.

Podczas pomeczowego wywiadu dla kanału Tennis Channel, były nr 1 na świecie powiedział, że po raz pierwszy miał problemy z niedostatecznie wysychającą trawą.

Novak Djokovic żartobliwie zasugerował możliwość poproszenia o podwyżkę z Wimbledonu, biorąc pod uwagę jego wysiłki w celu rozwiązania problemu.

„Po raz pierwszy mieliśmy sytuację, w której trawa nie wysychała. Więc chodziliśmy tam iz powrotem co 10-15 minut. Wyszłam z ręcznikiem próbując coś zrobić. Poproszę Wimbledon o podwyżkę – powiedział.

Novak Djokovic zmierzy się z Jordanem Thompsonem w drugiej rundzie starcia w środę, 5 lipca.