Novak Djokovic vs Jannik Sinner: Gdzie oglądać, program telewizyjny, szczegóły transmisji na żywo i nie tylko | Australian Open 2024, San Francisco

W piątek obrońca tytułu Novak Djokovic zmierzy się z Jannikiem Sinnerem w półfinale Australian Open 2024.

Obrona tytułu Djokovica rozpoczęła się niepewnie, gdy w pierwszej rundzie był testowany przez Dino Prizmica, ale ostatecznie zwyciężył w czterech setach. Również w drugiej rundzie potrzebował czterech setów, aby pokonać Aleksieja Popyrina.

W ciągu następnych kilku rund sytuacja w przypadku numeru 1 na świecie ułożyła się pomyślnie, gdy zadomowił się w turnieju. Zdobył proste sety, wygrywając z 30. rozstawionym Tomasem Martinem Etcheverrym i 20. rozstawionym Adrianem Mannarino, dzięki czemu po raz kolejny znalazł się w ostatniej ósemce.

Djokovic zmierzył się w ćwierćfinale z 12. rozstawionym Taylorem Fritzem i wyprzedził go w czterech setach, aby po raz jedenasty dotrzeć do półfinału. Ma także passę 33 zwycięstw z rzędu w Australian Open, a poprzednia porażka powróciła w 2018 roku z rąk Hyeon Chunga w czwartej rundzie.

Sinner pozostaje jedynym zawodnikiem, który na turnieju nie stracił jeszcze seta. Jego droga do półfinału obejmowała zwycięstwa nad Boticiem van de Zandschulpem, Jesperem de Jongiem, Sebastianem Baezem, Karen Khachanov i Andreyem Rublevem . Włoch dotarł teraz do swojego drugiego półfinału turnieju Major i pierwszego w Melbourne.

Djokovic prowadzi w bezpośrednim pojedynku z Sinnerem 4:2, ale ten ostatni wygrał swoje ostatnie spotkanie podczas ubiegłorocznego finału Pucharu Davisa. 22-latek był także jedynym zawodnikiem, który w zeszłym roku dwukrotnie pokonał Serba, a swoje drugie zwycięstwo odniósł w fazie grupowej finałów ATP.

Teraz rozpoczyna się kolejny ekscytujący rozdział w ich rywalizacji, a wraz z nim przedstawiamy wszystkie szczegóły dotyczące ich nadchodzącego spotkania:

Harmonogram meczu Novaka Djokovica i Jannika Sinnera

Obaj rywalizują ze sobą w półfinale w piątek, 26 stycznia. Dokładna godzina będzie znana po ustaleniu kolejności meczów.

Data : 26 stycznia 2024 r.

Czas : do ustalenia.