„Novak Djokovic jest dla mnie największym w historii tenisa, ale to kwestia dyskusyjna” – Daniil Miedwiediew

Daniil Miedwiediew wychwalał Novaka Djokovicia za to, że potrafił wygrywać mecze nawet w jego złych dniach, nazywając go „największym w historii tenisa”.

Serb na przestrzeni lat pokazał, że potrafi wyrywać oszałamiające zwycięstwa z paszczy porażki. Obserwowanie, jak były numer 1 na świecie przegrywa pierwszego seta, a następnie drastycznie inscenizuje powrót, by zdenerwować przeciwników, nie jest niczym nowym.

Od przegranej pierwszego seta, przez ostateczne pokonanie Rafaela Nadala w półfinale French Open 2021, po powrót po dwóch setach z Jannikiem Sinnerem w ćwierćfinale Wimbledonu 2022 , Djokovic niewiarygodnie zdołał wygrać więcej takich meczów w swojej karierze.

Przemawiając na konferencji prasowej przed turniejem, Daniił Miedwiediew wyraził swój podziw dla drugiego miejsca na świecie.

Obliczył, że serbska legenda była w finale przez połowę turniejów wielkoszlemowych, w których wystąpił. Rosjanin dalej kwestionował swoją formę i powiedział, że nawet w gorsze dni udaje mu się wygrywać.

„Myślę, że jeśli dobrze to zrozumiałem, Novak ma prawie 50%. Wydaje mi się, że widziałem, jak grał w 70 głównych turniejach, a w 35 był w finale. nie wiem jak to możliwe. On nie ma złych dni? Właściwie to robi, jak każdy. Nawet w te złe dni udaje mu się pokonać przeciwnika – powiedział.

Miedwiediew nadal wychwalał 23-krotnego zwycięzcę Wielkiego Szlema i zastanawiał się, jak udało mu się znieść te niespodzianki.

Powiedział również, że dzięki tej wyjątkowej umiejętności uważa Djokovica za największego w historii tenisa. Świat nr 3 dodał jednak, że jego opinia również podlega dyskusji.

„W rzeczywistości jest to trudne, ponieważ jest jeden na jednego. Obaj chcą wygrać. Nie wiem, jak on to robi. Dlatego jest dla mnie największym w historii tenisa. Ale to jest w zasadzie dyskusyjne” – dodał Miedwiediew.

Novak Djokovic został pokonany przez Daniila Miedwiediewa w finale US Open 2021

US Open 2021 – dzień 14

Novak Djokovic był o krok od wygrania kalendarzowego Wielkiego Szlema w 2021 roku, kiedy zmierzył się z Daniilem Miedwiediewem w finale US Open.

Wygrawszy tegoroczne Australian Open, French Open i Wimbledon, Serb był faworytem do podniesienia tytułu w Nowym Jorku i zapisania się w historii.

Jednak drugi rozstawiony turniej miał inne plany, ponieważ nie szczędził nawet cala w drodze do swojego pierwszego zwycięstwa w Wielkim Szlemie. Rosjanin pokonał byłego nr 1 na świecie 6-4, 6-4, 6-4 i zdobył tytuł US Open 2021.

Nawiązując do tego zwycięstwa, numer 3 na świecie powiedział na konferencji prasowej przed turniejem Wimbledonu 2023, że jest dumny z pokonania Djokovica w finale Wielkiego Szlema.

„Aby móc go pokonać, gdy szedł do Wielkiego Szlema, może był trochę ciaśniejszy niż zwykle, ale rozegrałem niesamowity mecz. To daje mi jeszcze większą dumę, że udało mi się to zrobić, biorąc pod uwagę to, co robił dalej” – dodał Miedwiediew.