Novak Djokovic porównuje intensywność Carlosa Alcaraza z Rafaelem Nadalem

Novak Djokovic komplementował Carlosa Alcaraza i porównał jego intensywność z Rafaelem Nadalem. Serbska gwiazda przemawiała po meczu ćwierćfinałowym podczas French Open 2023.

Djokovic zmierzy się z Carlosem Alcarazem lub Stefanosem Tsitsipasem w półfinale French Open 2023, pokonując w ćwierćfinale Karen Khachanov 4-6, 7-6(0), 6-2, 6-4.

Serb porównał Alcaraza do swojego rodaka Rafaela Nadala, zapytany o to, co 20-latek wniósł do tenisa.

„Cóż, on się bardzo dobrze trzyma. Bez wątpienia bardzo miły facet na korcie i poza nim. Wnosi dużo intensywności na kort. Przypomina mi kogoś z jego kraju, który gra lewą ręką (z uśmiechem)” – powiedział Djokovic na konferencji prasowej.

„Zasłużył na swój sukces, bez wątpienia. Ciężko pracuje i jest już bardzo kompletnym zawodnikiem, a ma dopiero 20-19, 20 lat? – dodał.

Światowy numer 3 został zapytany, jak bardzo cieszy go potencjalny pojedynek z Alcarazem . Obaj nie grali ze sobą od ponad roku, odkąd Djokovic przegrał z Hiszpanem na Madrid Masters 2022.

„Tak więc graliśmy tylko raz w Madrycie w zeszłym roku, 7-6 w trzeciej dla niego. Od tamtej pory nie graliśmy. Tak, masz rację, w większości turniejów w tym roku nie byliśmy w tym samym losowaniu, ale oto jesteśmy – powiedział Djokovic.

Wielu spodziewało się, że Djokovic i Alcaraz spotkają się w finale po tym, jak Nadal ogłosił swoją rezygnację. Ale Daniil Miedwiediew zrujnował te plany, stając się drugim rozstawionym zawodnikiem po wygraniu Italian Open 2023.

„Jeśli chodzi o ten mecz, to jest to mecz, który wielu ludzi chce zobaczyć. To zdecydowanie największe wyzwanie dla mnie, wiesz, do tej pory w turnieju. Jeśli chcesz być najlepszy, musisz pokonać najlepszych. Zdecydowanie jest facetem do pokonania tutaj. Nie mogę się doczekać” – powiedział Djokovic o możliwym półfinale podczas French Open 2023.

Spektakl Djokovic-Alcaraz nie jest jeszcze potwierdzony, ponieważ Hiszpan musi pokonać Stefanosa Tsitsipasa w ćwierćfinale 6 czerwca.

„Ale musi wygrać z Tsitsipasem, nie zapominajmy o tym. Nie możemy lekceważyć Stefanosa, który grał tutaj w finałach i jest topowym zawodnikiem od wielu lat. Zobaczmy więc, co wydarzy się dziś wieczorem” – podsumował dwukrotny mistrz Rolanda Garrosa.

Novak Djokovic opisuje punkt zwrotny w meczu ćwierćfinałowym French Open 2023 z Karen Khachanov

Novak Djokovic i Karen Khachanov na French Open 2023

Novak Djokovic pokonał Karen Khachanov po raz dziewiąty w swojej karierze, tym razem w ćwierćfinale French Open 2023, 4:6, 7:6(0), 6:2, 6:4.

Po przegranej pierwszego seta Serbka w drugim rozegrała perfekcyjny tie-break. Nie stracił punktu i nie popełnił ani jednego niewymuszonego błędu.

– Tak, to był prawdopodobnie punkt zwrotny meczu. Zwycięstwo w drugim secie lub, wiesz, przegranie drugiego seta byłoby dość dużą różnicą” – powiedział Novak Djokovic na pomeczowej konferencji prasowej.

Djoković awansował do swojego 12. półfinału French Open. Ma teraz dwa mecze do wygrania, jeśli chce zdobyć swój 23. tytuł Wielkiego Szlema, który byłby trzecim w Roland Garros.