„Nie tak wyobrażałem sobie zakończenie dnia”: Ryan Blaney wyszedł rozczarowany po wyścigu NASCAR w Loudon

Ryan Blaney miał rozczarowujący koniec wyścigu na torze New Hampshire Motor Speedway po tym, jak został ukarany za nieszczęśliwy wypadek w pit stopie na ostatnim etapie wyścigu.

Blaney wystartował w trzecim rzędzie startu w wyścigu Crayon 301 NASCAR Cup Series i przez większość wyścigu był liderem. Pod koniec pierwszego etapu znalazł się w pierwszej piątce, a pod koniec drugiego etapu był czwarty.

Blaney ścigał Martina Truexa Jr. W późniejszych etapach wyścigu zajmował wygodne drugie miejsce, dopóki błąd w pit stopie nie wykluczył go z pierwszej piątki. Przejechał przez przewód powietrzny, gdy zjechał do boksu na okrążeniu 272, przez co jego drużyna z numerem 12 otrzymała karę. Pod koniec wyścigu został sklasyfikowany na 22. miejscu i był rozczarowany wynikiem.

Kierowca Forda nr 12 opublikował oświadczenie w mediach społecznościowych po fatalnym wyniku w Loudon.

„Oczywiście frustrujące zakończenie tego, co wyglądało na naprawdę solidny dzień dla nas. Czułem się, jakbyśmy byli jednymi z nielicznych samochodów, które naprawdę miały szansę na zjechanie [Martin Truex Jr]. Na szczęście wcześnie zdobyliśmy kilka punktów etapowych, ale zdecydowanie nie w taki sposób, w jaki wyobrażałem sobie zakończenie dnia” – czytamy w oświadczeniu.

Ryan Blaney był najbardziej konsekwentnym kierowcą Team Penske , ale jego kolega z zespołu, Joey Logano, zajął drugie miejsce w poniedziałek. Choć Blaney nie osiągnął wyniku, na jaki zasługiwał, zdobył 28 punktów, zajmując pięć pierwszych miejsc w klasyfikacji etapowej.

Obecnie zajmuje siódme miejsce w klasyfikacji kierowców, wyprzedzając lidera Martina Truexa Jr o 86 punktów.

Ryan Blaney nie może się doczekać podróży NASCAR na Pocono Raceway

Ryan Blaney z chęcią zapisze wyścig z tego weekendu w swoim lusterku wstecznym, gdy wróci na tor, na którym wygrał swój pierwszy wyścig NASCAR Cup. Blaney przejechał pasem zwycięstwa na Pocono Raceway w 2017 roku, kiedy prowadził Forda nr 21 dla Wood Brothers Racing.

Ryan Blaney wygrywa swój pierwszy wyścig Cup Series

29-latek wyraził podekscytowanie weekendowym wyścigiem w Pocono i szczególne wspomnienia związane z tri-owalem w Pensylwanii.

„Podobało mi się. Oczywiście jakiś czas temu odniosłem tam swoją pierwszą wygraną, więc zawsze jest to wyjątkowe, gdy wracasz do miejsc, w których odnosisz swoje pierwsze zwycięstwa. Moja rodzina nie jest zbyt daleko od miejsca, w którym dorastał mój tata, więc mam po prostu wiele wyjątkowych wspomnień”. Blaney powiedział przed wyścigiem. (za pośrednictwem Speedway Digest)

„Pierwszy raz wystartowałem na polnej drodze poza torem wyścigowym. Jest tam wiele fajnych rzeczy, więc nie mogę się doczekać, żeby tam pojechać. Publiczność też jest zazwyczaj świetna. Zawsze miło jest wrócić na tory, z których ma się dobre wspomnienia – dodał.

Złap Ryana Blaneya na żywo podczas zawodów Pocono 400 zaplanowanych na 23 lipca o 14:30 czasu wschodniego.