„Nie jest to rezultat, jakiego oczekiwałeś, ale jestem niesamowicie dumny” – Gael Monfils wita żonę Elinę Switolinę po tym, jak Ukrainka przegrała z Coco Gauff w finale w Auckland

Mąż Gael Monfils pogratulował Elinie Svitolinie niesamowitego biegu na zawodach ASB Classic 2024.

Switolina rozpoczęła sezon 2024 w Auckland podczas turnieju WTA 250. Już w pierwszej rundzie stanęła przed dużym wyzwaniem, w którym musiała zmierzyć się z Caroline Wozniacki. Bez problemu pokonała Duńczyka w prostych setach 6-4, 6-3. W drugiej rundzie zmierzyła się z mistrzynią Wielkiego Szlema Emmą Raducanu. Switolina włożyła dużo pracy, aby wrócić po setzie i wygrać (5)6-7, 7-6(3), 6-1.

Ukrainka w ćwierćfinale spotkała się z Marie Bouzkovą, wygrywając pewnie w setach 6:0, 6:3. Po raz kolejny w półfinale przegrała z Wang Xiyu 2:6, 6:4, 6:3. W finale Switolina zmierzyła się z obrońcą tytułu Coco Gauffem. 29-latek wygrał pierwszego seta, ale Gauff wyszedł z tyłu i obronił tytuł (4)6-7, 6-3, 6-3.

Mimo utraty tytułu waleczny wysiłek Svitoliiny został doceniony przez jej męża Gaela Monfilsa. Francuz pogratulował swojej żonie na X (dawniej Twitterze).

„Co za walka! Nie jest to efekt, jakiego oczekiwałaś, ale jestem z Ciebie niesamowicie dumna. Co za niesamowity początek roku! ❤” – napisał Monfils na Twitterze.

Pogratulował także Gauff zdobycia tytułu.

„Gratuluję Coco zwycięstwa w ciężkiej walce” – dodał.

Elina Svitolina i Gael Monfils ogłosili, że są w związku w 2019 r., a później pobrali się 16 lipca 2021 r. Para ogłosiła 15 maja 2022 roku ogłosili, że spodziewają się wspólnego pierwszego dziecka. Switolina zrobiła sobie dłuższą przerwę w uprawianiu sportu w oczekiwaniu na ciążę. Para powitała na świecie córkę Skai 15 października 2022 r., a Svitolina wróciła do WTA Tour w kwietniu 2023 r.

Kiedy Elina Switolina zdobyła pierwszy tenisowy medal olimpijski dla Ukrainy w 2020 roku

Elina Switolina z brązowym medalem

Elina Svitolina przeszła do historii na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 r., zdobywając brązowy medal, zdobywając tym samym pierwszy w historii medal olimpijski dla ukraińskiego tenisa.

O brązowy medal zmierzyła się z Kazachstanką Eleną Rybakiną. Switolina wróciła z seta i sięgnęła po medal 1:6, 7:6(5), 6:4.

Po osiągnięciu tego celu w mediach Switolina przyznała, że ​​jej celem było zdobycie złota.

„To niewiarygodne uczucie być uczciwym. Przychodząc tutaj, moim celem było zdobycie złotego medalu. Niezwykle ciężko było przegrać w półfinale, a potem spróbować się przegrupować i ponownie zmierzyć się z czołową zawodniczką, która gra naprawdę dobrze” – powiedziała Switolina po zdobyciu brązowego medalu.

Mówiła także o znaczeniu zwycięstwa dla jej kraju.

„Wygranie tak wielkiej bitwy o brąz jest dla mnie całym światem. Wszyscy na Ukrainie to oglądają, nie zdobywamy tak wielu medali, to dla mnie i Ukrainy coś wyjątkowego” – dodała.