„Niekoniecznie! Po prostu śmieszność!” – Novak Djokovic zyskuje wsparcie Nicka Kyrgiosa po naruszeniu czasu w Australian Open 3R

Komentator Eurosportu Nick Kyrgios stanął dziś w obronie Novaka Djokovica, ostro krytykując sędziego za naruszenie czasu Serba podczas jego starcia w trzeciej rundzie Australian Open 2024.

Numer 1 na świecie przystąpił do spotkania po kilku trudnych meczach pierwszej rundy z Dino Prizmiciem i Aleksiejem Popyrinem, które zakończyły się czterema setami. Szybko jednak uwolnił się od blokad w piątkowym meczu z Tomasem Martinem Etcheverrym, jednak pierwsze dwa sety przeszedł ze względną łatwością.

Dramat rozegrał się podczas trzeciego gema trzeciego seta. Przy stanie 30-15 Djokovic został interweniowany przez sędziego głównego, który zasygnalizował naruszenie czasu. Tłum natychmiast wyraził swoje niezadowolenie, a Nick Kyrgios powtórzył ich zdanie podczas komentowania na stoisku Eurosportu.

Opisał ostrzeżenie jako niepotrzebne, a także próbował skontaktować się z sędzią, twierdząc, że takie decyzje wynikają z nudów.

„Nie konieczne, śmieszne!” wykrzyknął Kyrgios podczas komentowania.

„Po prostu śmieszność! To tak, jakby się nudzili i po prostu chcieli coś powiedzieć zamiast wyniku, jakby to było śmieszne” – kontynuował.

Następnie dodał, że takie incydenty zakłócają przebieg meczu, mówiąc:

„To całkowicie psuje przebieg meczu. To po prostu dało mu [Djokovicowi] więcej czasu na opanowanie się.

Naruszenie to na szczęście nie miało wpływu na obrońcę tytułu, który zakończył mecz w setach 6:3, 6:3, 7:6(2) i kontynuował swoje dążenie do rekordowego 11. miejsca w Australii Otwarty tytuł żyje.

Novak Djoković w czwartej rundzie Australian Open zmierzy się z Adrianem Mannarino

Novak Djokovic z Serbii świętuje zdobytą bramkę meczową

Dzięki zwycięstwu nad Tomasem Martinem Etcheverrym Novak Djokovic rozpoczął w czwartej rundzie starcie z 20. rozstawionym Adrianem Mannarino z Francji na mistrzostwach Australian Open 2024. Mannarino zaszokował rozstawionego z numerem 16 Bena Sheltona w trzeciej rundzie, przegrywając z dwóch do jednego i wygrywając w pięciosetowym epickim stylu.

W przemówieniu później na konferencji prasowej Novak Djokovic przyznał, że w tym tygodniu w Melbourne nie grał w najlepszej formie, ale był zadowolony, że wykazał oznaki poprawy w porównaniu z dwoma pierwszymi rundami.

„Grałem lepiej niż w pierwszych dwóch rundach, więc myślę, że to pozytywna zmiana. Zaczynam czuć się lepiej zarówno pod względem gry, jak i fizycznie. To pozytywne znaki. Nadal nie gram w najlepszej formie” – powiedział Djokovic.