„Nic wielkiego” – trener Novaka Djokovica, Goran Ivanisevic, odrzuca obawy związane z kontuzjami United Cup, mówi, że Serb będzie „gotowy” na Australian Open

Trener Novaka Djokovica, Goran Ivanisevic, rozwiał obawy dotyczące kontuzji nadgarstka Serba po porażce Djokovica z Alexem de Minaurem w Pucharze Narodów we wtorek, 2 stycznia.

Dzień po zmaganiach z kontuzją nadgarstka podczas zwycięstwa nad Jirim Lehecką z Czech, 36-latek zmagał się z tym samym w meczu z de Minaurem. Późna przerwa w pierwszym secie pozwoliła Australijczykowi przelać pierwszą krew.

Przy stanie 3-3 w drugiej kwarcie Djokovic – który wyraźnie nie był nastawiony na 100% – ponownie stracił serwis. Choć obronił trzy punkty meczowe, nie udało mu się przeszkodzić de Minaurowi w dotarciu na metę.

Ivanisevic powiedział jednak, że kontuzja nie jest poważna (według Essentially Sports) i że będzie gotowy na Australian Open, który rozpocznie się 14 stycznia:

„Jest problem z nadgarstkiem Novaka, ale najważniejsze jest to, że będzie gotowy za 10–11 dni. Zrobimy sobie kilka dni odpoczynku i potem powoli zaczniemy trenować. To nic wielkiego.

– Przyjechaliśmy tu rozegrać kilka meczów i on to zrobił. Rozegrał trzy dobre mecze. Może wczoraj tak nie było. Nie był to dobry mecz z punktu widzenia wyników, ale z pewnością wymagał dobrego przygotowania, a tego właśnie potrzebował.

Porażka przerwała passę 43 zwycięstw Novaka Djokovica w Down Under od porażki z Hyeon Chung w czwartej rundzie Australian Open 2018.

„To niezwykle wyjątkowe” – Alex de Minaur zachwycony zwycięstwem Novaka Djokovica

Aleksa de Minaura

Alex de Minaur był niewątpliwie zadowolony ze swojego pierwszego zwycięstwa nad Novakiem Djokoviciem, który w 2024 roku przegrał po raz pierwszy od trzech meczów.

Alex de Minaur, który przegrał z Cameronem Norriem w tie-breaku w trzecim secie, a następnie pokonał Taylora Fritza w trzech setach, odnotował duży ból głowy pokonując Djokovica. Gdy Alja Tomlanovic pokonała Natalię Stevanovic w prostych setach, Australia uzyskała niepodważalne prowadzenie 2:0 i awansowała do półfinału.

„12. miejsce” na świecie powiedziało po pokonaniu Djokovica (według Guardiana):

„To niezwykle wyjątkowe. Novak to niewiarygodny zawodnik, a to, co zrobił dla tego sportu, jest naprawdę wyjątkowe. To surrealistyczne. To niesamowite uczucie i cieszę się, że mogę to zrobić tutaj, w Perth i Australii.

„Ostatecznie, gdy walczysz z Novakiem, musisz po prostu wyjść na boisko, spróbować się cieszyć, postawić na swoim i bez względu na wszystko walczyć do końca. Dzisiaj był mój dzień. Cieszę się, że udało mi się odnieść zwycięstwo. To z pewnością wiele znaczy.”

Novak Djokovic następnie uda się na Australian Open, gdzie będzie chciał zdobyć rekordowy, 25. tytuł Wielkiego Szlema w grze pojedynczej.