„Nie, Roger Federer nie odchodzi na emeryturę” – fani tenisa reagują na Felixa Augera-Aliassime, który skutecznie bronił tytułu na zawodach Swiss Indoors

Fanom tenisa przypomniał się Roger Federer podczas świętowania triumfu Felixa Augera-Aliassime’a w Swiss Indoors Basel, gdy obaj obydwoje obchodzili urodziny w tym samym dniu.

W niedzielę 29 października w finale Swiss Indoors Basel 2023 Auger-Aliassime pokonał Huberta Hurkacza 7:6(3), 7:6(5). Zwycięstwem zakończył trwającą cały rok suszę do tytułu podczas trasy koncertowej; jego ostatnie zwycięstwo w turnieju miało miejsce w zeszłym roku na tej samej imprezie.

Kanadyjczyk stracił tylko jednego seta w trakcie swojej tegorocznej kampanii w Bazylei (Aleksander Szewczenko w ćwierćfinale) i odnotował znaczące zwycięstwo nad czołowym rozstawionym Holgerem Rune w półfinale. 23-latek był o krok od wypadnięcia z pierwszej dwudziestki rankingu ATP, ale udało mu się utrzymać 19. pozycję na świecie.

Fan w mediach społecznościowych wyraził radość ze zwycięstwa Auger-Aliassime, pisząc:

„Wreszcie wrócił.”

Od czasu dotarcia do ćwierćfinału Indian Wells Masters w marcu Felix Auger-Aliassime odpadł z pierwszej i drugiej rundy. Inny fan był zachwycony widokiem Kanadyjczyka broniącego tytułu mistrza Bazylei.

„PONOWNIE ZWYCIĘZCA TYTUŁU Felix Auger-Aliassime właśnie przeszedł od niemożności wygrywania kolejnych meczów od *MARZEC* do zdobycia (i obrony) tytułu Bazylei, swojego pierwszego w 2023 roku! NIESAMOWITE” – napisała fanka.

Trzeci fan zauważył, że trofeum Swiss Indoors Basel po raz kolejny trafiło w ręce zawodnika urodzonego 8 sierpnia. Auger-Aliassime obchodzi urodziny z 10-krotnym zwycięzcą Swiss Indoors Basel, Rogerem Federerem.

„Basel po raz kolejny wygrał chłopak urodzony 8 sierpnia. Nie, Roger Federer nie odchodzi na emeryturę. Tak, Felix Auger-Aliassime nie wiadomo skąd znalazł formę do obrony swojego tytułu. Miło to widzieć” – napisała fanka.

Oto kilka innych reakcji fanów na X (dawniej Twitterze):

„Jestem wielkim fanem gry Felixa Augera-Aliassime” – Roger Federer

Mecz w Afryce: 2020

We wrześniu tego roku Roger Federer pochwalił Felixa Augera-Aliassime po spędzeniu czasu z Kanadyjczykiem w Vancouver przed Pucharem Lavera w 2023 roku.

„Jestem wielkim fanem gry Felixa i zawsze życzę mu wszystkiego najlepszego. Mam nadzieję, że Puchar Lavera znów będzie dla niego zwrotem” – powiedział.

Federer i Auger-Aliassime spotkali się tylko raz w turnieju ATP. Do spotkania doszło podczas turnieju Halle Open 2021, gdzie 23-latek pokonał szwajcarskiego mistrza w trzech setach. Pomimo przegranej pierwszego seta 6:4, Kanadyjczyk szturmem wrócił, aby dwa kolejne sety wygrać 6:3, 6:2 i dotrzeć do ćwierćfinału. Ostatecznie Auger-Aliassime został wyeliminowany w półfinale przez Ugo Humberta.