„Brak bramek” – Kei Nishikori ujawnia swój plan po wygraniu pierwszego meczu na poziomie tournee od 2021 roku na Atlanta Open

Kei Nishikori powrócił jak marzenie do ATP Tour po 20 miesiącach nieobecności na Atlancie Open 2023, wygrywając mecz pierwszej rundy w dwóch setach.

Nishikori, który wszedł do głównego losowania w Atlancie dzięki chronionemu rankingowi, zmierzył się w pierwszej rundzie z Jordanem Thompsonem z Australii. Mecz był bardzo zacięty, a oba sety kończyły się tie-breakiem. Obaj zawodnicy popisywali się nienagannym serwisem i ani razu nie zostali przełamani w całym meczu. Nishikoriemu udało się wyprzedzić swojego 63. przeciwnika 7-6(5), 7-6(5).

W swoim wywiadzie na korcie po triumfie, Nishikori był realistą co do swoich ambicji. 33-latek powiedział, że nie stawia sobie żadnych długoterminowych i wzniosłych celów i podchodzi do nich jeden mecz na raz. Jego celem w Atlancie jest zdobycie pewności siebie, grając przeciwko graczom z wyższej półki, gdy wraca na trasę koncertową po dłuższym okresie nieobecności.

„Nie, nie ma żadnych celów. Po prostu staram się grać jeden mecz na raz i spróbować wygrać ten trudny mecz. Potrzebuję po prostu więcej pewności siebie, aby grać z najlepszymi graczami – zauważył.

Następnie Nishikori zmierzy się z rozstawionym numerem 6 i numerem 41 na świecie Benem Sheltonem lub kwalifikatorem Juncheng Shang z Chin w drugiej rundzie turnieju 250. Świat nr 9, Taylor Fritz, zajmuje pierwsze miejsce na imprezie. Alex de Minaur, mistrz Atlanty z 2022 roku, również powraca, by bronić tytułu i zajmuje drugie miejsce.

Mecz z Thompsonem był pierwszym Nishikorim w ATP Tour od października 2021 roku, kiedy przegrał z Danem Evansem w drugiej rundzie Indian Wells Open. Były numer 4 na świecie od tego czasu wracał do zdrowia po operacji stawu biodrowego. Jego plany powrotu do ATP Tour na początku tego roku były wielokrotnie opóźniane z powodu sytuacji, na które nie miał wpływu.

Kei Nishikori wszedł do Atlanta Open po zdobyciu tytułu Challengera w Puerto Rico

Kei Nishikori

Przed rozpoczęciem swojej kampanii w Atlancie Kei Nishikori grał w wielu turniejach na poziomie Challengera. Jego pierwszym był Palmas del Mar Challenger w Puerto Rico w czerwcu, który wygrał wszechstronnie, tracąc tylko jednego seta w całym turnieju. Triumf był tym bardziej wyjątkowy, że był to pierwszy turniej Nishikoriego na dowolnym poziomie od 2021 roku.

Finalista US Open 2014 brał udział w dwóch turniejach Challenger w USA w Bloomfield Hills i Chicago. Nishikori wygrał osiem meczów w tych trzech wydarzeniach i był bardzo pewny siebie przed Atlanta Open.

Kei Nishikori grał wcześniej na Atlancie Open w 2012 roku. Był wówczas trzecim rozstawionym zawodnikiem i dotarł do ćwierćfinału turnieju. Ostatni raz 33-latek zdobył tytuł w ATP Tour podczas Brisbane International 2019, pokonując w finale Daniila Miedwiediewa.