Nikola Jokic w stylowym lnianym garniturze Canali za 2901 dolarów przed zatopieniem Warriors z biczem do połowy kortu

Nikola Jokic i Denver Nuggets udali się do Golden State, aby w czwartek zmierzyć się z Warriors w kluczowym pojedynku międzykonferencyjnym. Ponieważ Nuggets chcieli walczyć jeden po drugim w finałach NBA, a Warriors walczyli o utrzymanie się w play-offach, stawka w The Bay była wysoka. Gra zakończyła się natychmiastowym klasykiem, w którym obie drużyny wymieniały się prowadzeniem.

Po wyrównanej pierwszej kwarcie Nikola Jokic i Denver Nuggets wyszli na drugą połowę, po czym Warriors zareagowali w mocny sposób. Pod koniec trzeciej kwarty zespół nabrał znacznej dynamiki dzięki Steph Curry i Klayowi Thompsonowi, pokonując Nuggets 44-24 w trzeciej kwarcie.

Jednak w czwartej kwarcie Nikola Jokic i Denver Nuggets zebrali siły i w końcowych momentach doprowadzili do remisu. Następnie aktualny MVP finałów po raz kolejny udowodnił, dlaczego jest jednym z najlepszych graczy na świecie, wbijając głęboko za trzy punkty w sygnale dźwiękowym i zapewniając sobie zwycięstwo 130-127.

Chociaż jego zwycięski strzał przykuł uwagę po meczu, to jego forma przed meczem przykuła uwagę fanów. Na nagraniu wideo z przybycia do Chase Center widać, jak Jokic ma na sobie lniany garnitur Canali za 2901 dolarów, co przyciąga wzrok.

Sprawdź zdjęcie poniżej!

Uwaga: historie na Instagramie są automatycznie usuwane po 24 godzinach i jako takie nie można ich osadzić

@Nuggets – Instagram

Patrząc na sensacyjne zwycięstwo Nikoli Jokicia i Denver Nuggets nad Warriors

W tym sezonie Nikola Jokic i Denver Nuggets pokazali, że pomimo utraty takich zawodników jak Bruce Brown czy Jeff Green, są tutaj, aby konkurować. Po zdobyciu pierwszego tytułu w historii franczyzy trener Michael Malone powiedział fanom, że planują utrzymać dobrą passę w nowym sezonie.

Jak jednak szybko zauważyło wielu analityków, łatwiej to powiedzieć, niż zrobić. Mimo to Denver Nuggets nadal imponują, notując bilans 25-11, który obecnie plasuje ich na trzecim miejscu w Konferencji Zachodniej.

W zwycięstwie nad Golden State Warriors Jokic flirtował z triple-double, zdobywając 34 punkty i rozdając 10 asysty. Ponadto on i Aaron Gordon, którzy dodali do zespołu 30 punktów, prowadzili, zdobywając po dziewięć zbiórek.

Oprócz Nikoli Jokicia i Aarona Gordona kilku innych graczy było pod wrażeniem zwycięstwa Nuggets nad Warriors. Jamal Murray dołożył do swojego wyniku 25 punktów i sześć asyst, a Peyton Watson również dodał 19 punktów i pięć zbiórek.

W momencie publikacji zespołowi brakuje zaledwie połowy meczu do pierwszego miejsca, na którym Minnesota Timberwolves (24-9) ma 72,7% procent zwycięstw. Zespół będzie starał się utrzymać dobrą passę w drugim meczu jeden po drugim, który odbędzie się w piątkowy wieczór przeciwko Orlando Magic.