Nick Jonas, Priyanka Chropra, Emma Watson, Kate Middleton i inni zaszczycili Wimbledon Royal Box podczas finału Ons Jabeur, Marketa Vondrousova

W sobotę 15 lipca w finale mistrzostw Wimbledonu kobiet 2023 zmierzyły się Ons Jabeur i Marketa Vondrousova. Liczne gwiazdy i znane osobistości były obecne w upragnionej Royal Box, aby być świadkami wielkiego wydarzenia i kibicować zawodnikom walczącym o tytuł.

Królewska patronka All England Club, JKW Katarzyna, Księżna Walii, zaznaczyła swoją obecność w Loży Królewskiej. Po meczu wręczyła również zwycięzcy i wicemistrzowi puchary.

W pierwszym rzędzie Royal Box obecni byli także byli mistrzowie Wimbledonu Billie Jean King i Martina Navratilova, a także była zwyciężczyni French Open, Sue Barker.

Innymi godnymi uwagi uczestnikami byli światowa ikona muzyki Nick Jonas i jego żona, aktorka Priyanka Chopra; Aktor The Amazing Spiderman Andrew Garfield, aktorki z Harry’ego Pottera Emma Watson i Dame Maggie Smith, aktor Lin-Manuel Miranda i aktorka Issa Rae. Piosenkarze Lewis Capaldi, Katherine Jenkins i Sir Cliff Richard byli również obecni na finale.

Ons Jabeur przegrała z Marketą Vondrousovą w finale Wimbledonu 2023

Marketa Vondrousova i Ons Jabeur na Mistrzostwach Wimbledonu 2023

Marketa Vondrousova dotarła do finału Wimbledonu 2023, pokonując Peyton Stearns, Veronikę Kudermetovą, Donnę Vekic, Marie Bouzkovą, Jessicę Pegulę i Elinę Switolinę.

Wicemistrz French Open 2019 pokonał Onsa Jabeura w starciu na szczycie w sobotę 15 lipca. 24-latek pokonał byłego nr 2 na świecie w dwóch setach 6:4, 6:4 po godzinie i 20 minut gry, aby podnieść swój pierwszy tytuł Wielkiego Szlema .

W całym meczu obaj wymienili łącznie 10 przełamań. Jabeur zaczęła od mocnego uderzenia, pokonując Vondrousovą w swoim pierwszym meczu meczu i prowadząc 2:0. Tuż po niej została jednak przełamana przez Czecha i wyrównała na 2:2.

Wkrótce rywale wymienili dwa kolejne przełamania. Ale to Marketa Vondrousova ostatecznie zdobyła decydującą przerwę w dziewiątym meczu iz powodzeniem zaserwowała pierwszego seta 6:4.

Drugi set podobnie zaczął się od dwóch przełamań serwu i wyrównał wynik na 1:1. Ons Jabeur objęła prowadzenie 3:1 po kolejnej przerwie serwisowej, ale Marketa Vondrousova ponownie wykazała się odpornością na wyrównanie.

Następnie 24-latka zapewniła sobie konsekwentne prowadzenie 5:4 po serwisie Jabeur również w dziewiątym gemie drugiego seta i zamknęła mecz w kolejnym gemie serwisowym.

W ten sposób Vondrousova, srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich w Tokio, została pierwszą nierozstawioną kobietą w erze Open, która wygrała Wimbledon. Była 14. miejsce na świecie weszła do turnieju z 42. miejscem na świecie. Dzięki bohaterskiej postawie na SW19, Czeszka zajmie teraz w poniedziałek nową, wysoką w karierze pozycję 10. miejsca na świecie.

Tymczasem Ons Jabeur pozostanie na swoim obecnym miejscu na szóstym miejscu na świecie po porażce.

28-latek popisał się wspaniałym występem w finale. Odniosła zwycięstwa nad Magdaleną Frech, Zhuoxuan Bai i czterema mistrzami Wielkiego Szlema w Bianca Andreescu, Petra Kvitova, Elena Rybakina i Aryna Sabalenka.

Tunezyjczykowi zabrakło jednego zwycięstwa do podniesienia Venus Rosewater Dish drugi rok z rzędu. Jabeur była wicemistrzem również w zeszłym roku, gdzie została pokonana przez obecną nr 3 na świecie Rybakinę w trzech setach.

„Myślę, że to najbardziej bolesna strata w mojej karierze” – powiedział ze łzami w oczach Jabeur po porażce w finale Wimbledonu po raz drugi.

To był trzeci finał Wielkiego Szlema Onsa Jabeura i trzecia taka porażka w ciągu roku. Wystąpiła także w starciu na szczycie US Open 2022, gdzie została pokonana przez nr 1 na świecie Igę Świątek.