Nick Bosa podejmuje walkę z „ktokolwiek bzdury opowiada” o Brocku Purdym, podczas gdy 49ers organizują świetną ucieczkę, rezerwują bilety na Super Bowl

Brock Purdy podczas swojego drugiego roku gry w San Francisco 49ers miał dość polaryzujący sezon NFL 2023. Na początku był jednym z faworytów do tytułu MVP NFL, ale seria trzech porażek w połowie roku sprawiła, że ​​wielu graczy w lidze zwątpiło w jego umiejętności bycia rozgrywającym franczyzowym.

Purdy otrząsnął się po tym, jak fatalnie rozegrał cztery przechwyty w 16. tygodniu przeciwko Baltimore Ravens , co po raz kolejny postawiło pod znakiem zapytania jego wartość. Najwyraźniej Nick Bosa wziął pod uwagę wszystkich wątpiących i stanął w obronie swojego rozgrywającego po zakończeniu meczu o mistrzostwo NFC. Uczynił to w wywiadzie udzielonym po meczu Josinie Anderson.

Bosa powiedział:

„Nie zwracam dużej uwagi na media, ale ktokolwiek mówi bzdury o Brocku Purdym, co teraz masz?. .. Jest najlepszym menadżerem gier w lidze.”

Zespół 49ers potrzebował epickiego zwycięstwa nad Detroit Lions , aby zapewnić sobie bilet do Super Bowl LVIII, gdzie zmierzą się z Kansas City Chiefs . Do przerwy Lions prowadzili 24-7 i wydawało się, że mają pełną kontrolę. Jednak w drugiej połowie 49ers wrócili do gry, zdobywając 27 punktów z rzędu i ostatecznie wygrywając 34-31.

Nie byłoby to możliwe bez elitarnego zarządzania grą i świadomości sytuacyjnej ze strony Brocka Purdy’ego , jak zauważył Nick Bosa. W drugiej połowie jego ataki były bezbłędne, włączając w to zmieniające grę podanie przyłożenia do Brandona Aiyuka . Ustanowił także nowy rekord kariery po sezonie, zdobywając 48 jardów w biegu, w tym trzy kluczowe pierwsze upadki.

Choć z pewnością przezwyciężenie takiego deficytu do przerwy było wysiłkiem całego zespołu, Purdy odegrał w tym dużą rolę. Nigdy nie wydawał się wpadać w panikę, patrząc na tablicę wyników, a nawet poprawił swoją grę w drugiej połowie, popisując się swoimi rzadko używanymi umiejętnościami scramblingu. Prawdopodobnie będzie musiał kontynuować taką grę w Super Bowl, jeśli chce uniemożliwić Patrickowi Mahomesowi zdobycie trzeciego ringu.

Rekord Brock Purdy vs Patrick Mahomes w bezpośrednim pojedynku

Brocka Purdy’ego

Patrick Mahomes oficjalnie ma bilans bezpośrednich spotkań z Brockiem Purdym 1:0, ale technicznie rzecz biorąc, to się nie liczy. Kansas City Chiefs pokonali San Francisco 49ers w sezonie NFL 2022, ale Jimmy Garoppolo nadal był wówczas początkowym rozgrywającym 49ers.

Purdy wszedł do gry późno, wykonując zaledwie cztery z dziewięciu podań po przechwycie, ale to Mahomes był gwiazdą meczu. Rzucił na odległość 423 jardów i trzy przyłożenia w dominującym zwycięstwie 44-23.