Fani NFL podzieleni w związku z kontrowersyjnym spotem po nieudanej próbie uderzenia Packersa: „49ers potrzebują sędziów, aby ich pokonać”

Packers i 49ers stoczyli zaciętą walkę w pierwszej połowie meczu play-off rundy dywizji, który zakończył się wynikiem 7:6 na korzyść San Francisco. Brock Purdy zdobył przyłożenie, a Jordan Love poprowadził Packers w kilku podaniach, które zakończyły się golami z gry.

Fani nie byli jednak pewni, czy pojedynek powinien być tak zacięty. W pierwszej połowie Green Bay miał więcej posiadania piłki po tym, jak zdecydował się przyjąć piłkę. A kiedy wynik wyniósł 3:0 na ich korzyść, mieli 4. miejsce i 1 na terytorium 49ers. Gdyby im się to udało, zapewniłoby to pierwszą bramkę i potencjalne prowadzenie 10-0.

Na podstawie tego, co zostało wyemitowane, wyglądało na to, że to zrozumieli. Jordan Love trzymał piłkę i wydawało się, że przekroczył linię wznowienia. Sędziowie nie byli pewni, więc poprosili o wyniesienie łańcuchów na boisko i sami obejrzeli piłkę, aby ją zmierzyć. Wyglądało na to, że nie umieścili piłki prawidłowo, a Matt LaFleur wykrzykiwał „złe miejsce”, gdy sędziowie potwierdzili, że była to strata po upadkach.

Kibice z pewnością współczuli głównemu trenerowi Packers, ponieważ wydawało się, że Green Bay powinien był utrzymać piłkę. Za pośrednictwem serwisu X, znanego wcześniej jako Twitter, oskarżyli sędziów o faworyzowanie drużyny San Francisco 49ers na ich macierzystym stadionie. Nie było to coś, czego NFL potrzebowała w tak ważnym meczu, po tym jak oficjalne rozmowy były kwestionowane przez cały sezon. Oto niektóre z najlepszych reakcji na platformie.

Packers nie pomogli swojemu szczęściu w meczu z 49ers

Chociaż miejsce zdecydowanie wyglądało źle, Packers również ubolewali nad kolejną grą, która mogła zmienić dynamikę. Przy wyniku 3:0 dla Green Bay, San Francisco 49ers próbowali wyczarować swój pierwszy ofensywny atak.

Brock Purdy nie do końca się zadomowił i rzucił piłkę prosto w obrońcę przeciwnika Darnell Savage. Został rzucony prosto w jego ręce i gdyby go złapał, mógłby wybrać szóstkę.

Sytuacji nie poprawił ulewny deszcz, ale od razu mógł zmienić obraz meczu. Trzeba jednak przyznać, że Packers nie poddawali się i schodzili na przerwę tylko z jednym punktem po zablokowaniu bramki z gry Jake’a Moody’ego w ciągu dwóch minut ostrzeżenie. Takiego serca potrzebują, aby wywołać zdenerwowanie i mieć nadzieję, że niektóre przerwy ze strony sędziów nie potoczą się po ich myśli.