Raport o kontuzji drużyny New York Knicks (26 lutego): najnowsze informacje na temat stanu Mitchella Robinsona i OG Anunoby’ego

W poniedziałek New York Knicks podejmowali Detroit Pistons, a w meczu nie wystąpią Mitchell Robinson i OG Anunoby. Obu drużynom jeszcze trochę czasu dzieli od powrotu do składu.

Mitchell Robinson pauzuje z powodu kontuzji kostki, która zmusiła go do opuszczenia 36 meczów z rzędu. Kontuzji doznał 8 grudnia w meczu przeciwko Boston Celtics.

Według Iana Begleya ze SportsNet New York trener Nowego Jorku Tom Thibodeau powiedział, że Robinson nie nosi już butów do chodzenia. Trener jednak rozwiał wszelkie przedwczesne nadzieje kibiców, mówiąc, że Robinson jeszcze nie zaczął biec.

OG Anunoby został przejęty przez New York Knicks przed upływem terminu transakcji. Anuboby przeszedł operację prawego łokcia 8 lutego. Według Steve’a Poppera z Newsday Anunoby nie rozpoczął jeszcze ćwiczeń kontaktowych ani żadnej pracy prawą ręką.

Obawy Knicks dotyczące kontuzji nie kończą się na tej dwójce, ponieważ Julius Randle (ramię) i Duane Washington Jr. (kciuk) nadal nie grają. Nieobecność Robinsona, Anunoby’ego i Randle’a była kluczowa, ponieważ Nowy Jork wygrał tylko cztery z ostatnich 10 meczów.

Co stało się z Mitchellem Robinsonem i OG Anunobym z New York Knicks?

Robinson doznał kontuzji kostki w pierwszej połowie meczu z Bostonem 8 grudnia. Wrócił do gry na kilka minut w trzeciej kwarcie, ale pauzował całą czwartą. Ogółem zagrał 18 minut, zdobywając 10 punktów, osiem zbiórek, dwie asysty i przechwyt.

The Knicks ogłosili później, że środkowy będzie pauzował od 8 do 10 tygodni po operacji kostki. Stanowiło to całkowity kontrast z reakcjami Toma Thibodeau i Robinsona po meczu, ponieważ obaj powiedzieli reporterom, że z nim wszystko w porządku. Centrum powiedziało:

„To nic szalonego. Myślę, że może zrobiłem zły krok.

OG Anunoby opuścił 11 meczów z rzędu z powodu kontuzji prawego łokcia. Anunoby przeszedł operację usunięcia luźnego fragmentu kości z łokcia. New York Knicks mają bilans 12-2 w meczach, w których brał udział były napastnik Toronto Raptors. Nowy Jork początkowo ogłosił, że Anunoby będzie pauzował co najmniej trzy tygodnie, ale bagatelizował tę procedurę jako nieistotną.

Jakie są statystyki Mitchella Robinsona i OG Anunoby’ego w meczu z Detroit Pistons?

Jak dotąd Mitchell Robinson mierzył się z Detroit Pistons w 14 meczach w sezonie zasadniczym. W tych meczach notuje średnio 8,3 punktu, 8,0 zbiórek i 1,9 bloków.

W 16 meczach przeciwko Pistons OG Anunoby notował średnio 11,7 punktu, 4,1 zbiórki i 1,5 asysty. W tym sezonie notuje średnio 15,3 punktu, 4,2 zbiórki, 2,3 asysty i 1,3 przechwytu w 41 meczach rozgrywanych pomiędzy Toronto Raptors i New York Knicks.