Statystyki i oceny graczy New Orleans Pelicans vs LA Lakers z dnia 10 lutego 2024 r.

W piątek New Orleans Pelicans zmierzyli się z Los Angeles Lakers po raz trzeci w tym sezonie. Nowy Orlean wygrał 129-109 31 grudnia, co wyrównało pojedynek bezpośredni po jednym meczu. Po tym, jak Pelicans wyczyścili napastnika Ziona Williamsona, a Lakers pozwolili na grę LeBronowi Jamesowi i Anthony’emu Davisowi, doszło do pełnej gwiazd bitwy.

Pelicans wyprzedzili Lakers w pierwszej kwarcie 39-36, po czym Los Angeles odbiło się w drugiej kwarcie, wygrywając 51-35. James i jego koledzy z drużyny objęli prowadzenie 87-74 na początku drugiej połowy. Fani docenili swoje pieniądze na Crypto.com Arena, gdzie supergwiazdy grały dobrze.

LeBron James i Anthony Davis łącznie zdobyli 26 punktów, 12 asyst i trzy zbiórki. Zion Williamson i Brandon Ingram jako duet zdobyli 38 punktów, 10 zbiórek i sześć asyst.

New Orleans Pelicans desperacko próbowali odrobić stratę od trzeciej kwarty, ale LA Lakers byli silni. D’Angelo Russell i Rui Hachimura zagrali dobrze, trzymając gości na dystans. Do ostatniej kwarty Los Angeles utrzymało prowadzenie 115:102.

W czwartej kwarcie Los Angeles trzymało nogę na gazie, co ostatecznie zmusiło Nowy Orlean do wywieszenia białej flagi. Mocne kopnięcie kończące ustaliło wynik na 139-122 i pozwoliło Lakersom objąć prowadzenie 2-1 w serii sezonowej.

Statystyki zawodników meczu New Orleans Pelicans vs LA Lakers

Statystyki zawodników New Orleans Pelicans

Każdy starter Pelicans zdobywał dwucyfrowe punkty, na czele z 30 punktami Ziona Williamsona. Brandon Ingram poparł go 22 golami, ale to wciąż nie wystarczyło, aby przezwyciężyć eksplozję Lakersów w drugiej kwarcie.

Trener Nowego Orleanu Willie Green wszedł głęboko na ławkę rezerwowych, gdy porażka była już w drodze. Dał czas na boisku sześciu zawodnikom.

Statystyki zawodników LA Lakers

Podobnie jak Pelicans, również starterzy Lakers mieli co najmniej 10 punktów. D’Angelo Russell kontynuował swoją doskonałą formę, tracąc 30 punktów, najwięcej w drużynie. LeBron James oddał tylko 13 strzałów, ale ostatecznie zdobył 21 punktów i miał 14 asyst na koncie. Austin Reaves również miał świetny wieczór, zdobywając 27 punktów, trafiając 10 z 15 celnych strzałów, w tym 3 z 4 z głębi pola.

Darvin Ham miał luksus wysyłania swoich drugoligowych zawodników, gdy Lakers jechali po zwycięstwo. Sześć osób z ławki rezerwowych również wzięło udział w akcji w piątek.

Oceny zawodników drużyny New Orleans Pelicans

Siedmiu zawodników Pelicans miało negatywną ocenę zaawansowaną. Zion Williamson prowadził starterów w tej kategorii z -26,7. Herb Jones, Brandon Ingram i Jonas Valanciunas uzyskali pozytywne oceny.