Statystyki graczy i wyniki meczów New Orleans Pelicans vs Indiana Pacers z dnia 28 lutego 2024 r.

W środę po raz pierwszy w tym sezonie New Orleans Pelicans zmierzyli się z Indiana Pacers . Nowy Orlean, który niecałe 24 godziny temu zmiażdżył New York Knicks 115:92, liczył na to, że na Wschodzie uda mu się odnieść kolejne zwycięstwa na wyjeździe. Chociaż grają w drugim meczu z rzędu, powrót CJ McColluma po kontuzji stopy powinien dać im siłę w meczu przeciwko Pacers.

Indiana, która w poniedziałkowej porażce z Toronto Raptors 130:122 miała problemy ze strzelaniem, była gorąca. Na początku wyścigu wypracowali 12-punktową przewagę za Mylesem Turnerem i Pascalem Siakamem. Zgodnie z oczekiwaniami Pacers wykorzystywali każdą okazję, aby osłabić Pelicans.

Ławka Pacers, która była znakomita, ożyła wcześnie, za Obi Toppinem i Benem Sheppardem, którzy łącznie zdobyli 15 punktów. Po pierwszych 12 minutach Indiana uzyskała przewagę 40-24. Jeśli Pelicans nadal będą ospali, może to oznaczać porażkę na początku spotkania.

Jednak w drugiej kwarcie Nowy Orlean grał znacznie lepiej. Zion Williamson odnalazł swój rytm, podczas gdy Ingram nadal skwierczał. Indiana nadal miała jednak wystarczającą przewagę, aby do przerwy prowadzić 64-53.

Trzecia kwarta była zaciętą walką, którą kibice chcieli zobaczyć. Pomimo gry w końcówce seta jeden po drugim, energia New Orleans Pelicans nie spadła. Utrzymywali się w niewielkiej odległości od Indiana Pacers.

CJ McCollum, Brandon Ingram i Zion Williamson zdobyli bramkę dla drużyny gości. Trey Murphy III, który wchodził z ławki po powrocie McColluma, również trafiał do kosza w odpowiednim momencie.

Indiana opiera się na zrównoważonej punktacji, aby wyprzedzić Pelicans. Pascal Siakam, Myles Turner, Tyrese Haliburton , Bennedict Mathurin, Obi Toppin i Ben Sheppard przekroczyli już granicę 10 punktów. Po eksplozji w pierwszej kwarcie Pacers przed ostatnią kwartą prowadzili 96-86.

W czwartej kwarcie Pelicans doszło do kilku mini-rajd, ale Pacers za każdym razem odpowiednio reagowali. Siakam, Turner i Haliburton zanotowali double-double i poprowadzili Indianę do zwycięstwa 123-114.

Nowy Orlean dał z siebie wszystko, ale nie był w stanie pokonać dużego deficytu, z którego zrezygnował w pierwszej kwarcie. Gdyby nie zaczęli powoli od bramki, mogliby mieć dość, aby przeprowadzić dobrą passę w końcówce. Sety jeden po drugim odbiły się na ich nogach na początku.