Mistrz NCAA, Ethan Quinn, otrzymuje dziką kartę w Cranbrook Tennis Classics

Wschodząca gwiazda amerykańskiego tenisa, Ethan Quinn, będzie miał okazję zaprezentować swoje umiejętności podczas inauguracyjnego Cranbrook Tennis Classic (CTC) w Michigan. 19-latek został nagrodzony dziką kartą przez organizatorów turnieju ATP Challenger, który rozpocznie się 2 lipca.

Quinn był na fali w ciągu ostatnich kilku miesięcy, zdobywając kilka tytułów i debiutując w Wielkim Szlemie. W maju zdobył tytuł singla NCAA jako student pierwszego roku. Reprezentując University of Georgia, Quinn pokonał w finale Ondreja Stylera z Michigan. W czerwcu zdobył swój trzeci tytuł ITF World Tennis Tour na imprezie M25 Wichita, pokonując w finale Ozana Barisa z Michigan State.

CTC ogłosiło dziką kartę Quinna w niedzielę, 25 czerwca, na swoim koncie na Instagramie.

„CHAMP NCAA, @ethanqu1nn, otrzyma dziką kartę do losowania głównego, aby zagrać w inauguracyjnym CTC. Złap go w Michigan, zanim zobaczysz go na tegorocznym US Open. ”CTC podpisał post.

Quinn jest znany ze swojego potężnego forhendu i serwisu, a także ducha rywalizacji i odporności. Obecnie zajmuje 409. miejsce w grze podwójnej i 477. w grze pojedynczej według rankingu ATP .

Dotychczasowa tenisowa podróż Ethana Quinna

Ethan Quinn w tenisie pojedynczym mężczyzn 2023 NCAA Division I

Ethan Quinn odcisnął już swoje piętno na profesjonalnym torze, zajmując 454. miejsce w rankingu singli i 375. miejsce w grze podwójnej na świecie.

Quinn był również imponujący w ITF World Tennis Tour, gdzie zdobył trzy tytuły w grze pojedynczej. Jego ostatni triumf miał miejsce na turnieju M25 Wichita w czerwcu 2023 roku, gdzie w finale pokonał Ozana Barisa w dwóch setach. Dotarł także do ćwierćfinału debla tego samego turnieju ze swoim partnerem Bradenem Shickiem.

Ale być może najbardziej niezwykłym osiągnięciem Quinna był jego debiut w Wielkim Szlemie na US Open 2022 , gdzie otrzymał dziką kartę w kwalifikacjach gry pojedynczej i turnieju deblowym. Pokazał swój potencjał docierając do drugiej rundy w obu kategoriach, pokonując po drodze wyżej notowanych przeciwników.

Quinn wcześniej zdobył tytuł debla ze swoim partnerem Danielem Vallejo na M15 Fountain Valley i M15 Los Angeles, gdzie w finale pokonał parę Abraham Asaba/Sekou Bangoura i Aiden Mayo/Keenan Mayo.

Quinn to nie tylko wschodząca gwiazda amerykańskiego tenisa, ale także inspiracja dla wielu młodych zawodników, którzy aspirują do pójścia w jego ślady.