Wyścig NASCAR Xfinity przełożony na poniedziałek w południe po złej pogodzie w Charlotte, William Byron zajmuje pole position

Wszystkie zajęcia na torze NASCAR Cup w sobotę (27 maja) zostały przełożone z powodu uporczywego deszczu otaczającego Charlotte Motor Speedway, w tym kwalifikacje do Coca-Cola 600 w niedzielę (28 maja).

Około 15:45 ET urzędnicy NASCAR wstrzymali wszystkie działania na torze, wciąż próbując rozpocząć sobotni wyścig Xfinity Series. Ponieważ nie było kwalifikacji, miara wyników NASCAR została wykorzystana do określenia wyjściowego składu na niedzielny wieczór 600.

William Byron , który dwa tygodnie temu zajął pierwsze miejsce w ostatnim wyścigu z punktami w serii w Darlington w Południowej Karolinie, uzyskał najniższy wynik metryczny i wystartuje w pierwszym rzędzie w niedzielę.

Najlepszy wynik Byrona w sześciu występach w karierze na 1,5-milowym owalnym torze Charlotte jest czwarty w 2021 roku. Po 191 z 413 okrążeń w poprzednim wyścigu rozbił się i przeszedł na emeryturę.

Brad Keselowski , Denny Hamlin, Kyle Busch i Kevin Harvick uzupełnią pierwszą piątkę, dołączając do Byrona w pierwszym rzędzie w niedzielę wieczorem. Chase Elliott, Bubba Wallace, Ryan Blaney , Christopher Bell i Ricky Stenhouse Jr. zaokrąglić pierwszą dziesiątkę startów. Mistrz All-Star Race z zeszłego weekendu na torze North Wilkesboro Speedway, Kyle Larson , wystartuje z 12. pozycji.

O godzinie 12:00 ET rozpocznie się wyścig. Będzie emitowany w SiriusXM NASCAR Radio, Performance Racing Network i sieci FS1.

Skład startowy NASCAR Xfinity na poniedziałkowy wyścig

NASCAR Cup Series Coca-Cola 600

Coca-Cola 600 na torze Charlotte Motor Speedway w poniedziałek rozpocznie najdłuższy wyścig NASCAR Cup Series w roku. NASCAR Xfinity został przełożony z powodu złej pogody i wyścig odbędzie się w poniedziałek (29 maja) w południe ET