NASCAR 2023 Xfinity Series: Klasyfikacja kierowców po Ambetter Health 200 na torze New Hampshire Motor Speedway

Do tej pory w sezonie 2023 NASCAR Xfinity Series odbyło się osiemnaście wyścigów, a kierowca Joe Gibbs Racing, John Hunter Nemechek, zostaje pierwszym kierowcą, który wygrał cztery wyścigi w tym sezonie po zdobyciu flagi w szachownicę na Ambetter Health 200 na torze New Hampshire Motor Speedway w sobotę.

W emocjonującym wyścigu w New Hampshire Nemechek trzymał prowadzenie po wznowieniu po dogrywce i powstrzymał nowicjusza Chandlera Smitha na ostatnich kilometrach, aby przekroczyć linię startu/mety w P1.

Dzięki zwycięstwu John Hunter Nemechek zdobył 52 punkty i utrzymał pozycję lidera tabeli. Ma 33-punktową przewagę nad Austin Hill z 730 punktami, czterema zwycięstwami i 10 miejscami w pierwszej piątce.

Chandler Smith , który startował z pole position, nie wykorzystał przewagi i zajął drugie miejsce. Zdobył 43 punkty i zajmuje piąte miejsce w tabeli z 569 punktami za jedno zwycięstwo i pięć miejsc w pierwszej piątce.

Justin Allgaier, obrońca tytułu mistrza imprezy, nie powtórzył swojego bohaterskiego czynu, zajmując 6. miejsce. W ten sposób zdobył 46 punktów i zajął trzecie miejsce w tabeli z 670 punktami i dziewięcioma miejscami w pierwszej piątce.

Klasyfikacja kierowców NASCAR Xfinity Series po Ambetter Health 200

Oto zaktualizowana lista kierowców NASCAR w klasyfikacji Xfinity Series po 18. wyścigu sezonu NASCAR Xfinity Series: