NASCAR 2023 punktuje po Cook Out 400 na Richmond Raceway

Kierowca RFK Racing, Chris Buescher, został 12. innym kierowcą sezonu 2023 NASCAR Cup Series po zwycięstwie w Cook Out 400 na torze Richmond Raceway w niedzielę (30 lipca).

W emocjonującym wyścigu w Richmond Buescher był w stanie odjechać Denny’emu Hamlinowi na trzy okrążenia przed ostatnim restartem i pozostał z przodu na ostatnim okrążeniu, przekraczając flagę w szachownicę na pierwszym miejscu.

Dzięki zwycięstwu w Cook Out 400 kierowca Forda z numerem 17 zdobył 49 punktów i zapewnił sobie miejsce w play-off. Obecnie zajmuje 13. miejsce w tabeli z 598 punktami.

Po zajęciu 7. miejsca w Richmond, Martin Truex Jr. zdobył 33 punkty i utrzymał najwyższą pozycję w klasyfikacji kierowców Cup Series z 744 punktami po trzech zwycięstwach i ośmiu miejscach w pierwszej piątce.

Tyler Reddick , który startował z pole position, nie wykorzystał przewagi i ukończył wyścig na 16. miejscu. Zdobył 39 punktów i z dorobkiem 602 punktów zajmuje 12. miejsce w tabeli punktowej.

Kevin Harvick , obrońca tytułu mistrza imprezy, nie powtórzył swojego bohaterskiego czynu, kończąc na 10. miejscu. W ten sposób zdobył 33 punkty i zajął szóste miejsce w tabeli z 634 punktami i sześcioma miejscami w pierwszej piątce.

Tabela punktów NASCAR po 2023 r. Cook Out 400 na torze Richmond Raceway

Oto zaktualizowana lista kierowców NASCAR w klasyfikacji Cup Series po 22 wyścigu sezonu NASCAR Cup Series: