NASCAR 2023 punktuje w tabeli po Ally 400 na torze Nashville Superspeedway

W sezonie 2023 NASCAR Cup Series odbyło się już siedemnaście wyścigów. Kierowca Trackhouse Racing, Ross Chastain, został 11. innym zwycięzcą serii NASCAR Cup 2023 w tym sezonie po zwycięstwie w wyścigu Ally 400 na torze Nashville Superspeedway w niedzielę (2 lipca).

W pełnym akcji wyścigu w Nashville Chastain po raz ostatni objął prowadzenie na 34 okrążenia przed końcem i pozostał z przodu na ostatnim okrążeniu, przekraczając flagę w szachownicę na pierwszym miejscu.

Dzięki niedzielnemu zwycięstwu kierowca Chevroleta nr 1 zdobył 57 punktów i zablokował swój bilet do play-off. Przesunął się również z czwartego na trzecie miejsce w klasyfikacji kierowców Cup Series z 558 punktami, jednym zwycięstwem i sześcioma miejscami w pierwszej piątce.

Chase Elliott , obrońca tytułu mistrza imprezy, nie powtórzył swojego bohaterskiego czynu, kończąc na P4. W ten sposób zdobył zaledwie 42 punkty i zajął 25. miejsce w tabeli z 289 punktami i czterema miejscami w pierwszej piątce.

Po zajęciu drugiego miejsca na torze Nashville Superspeedway Martin Truex Jr. zdobył 51 punktów i utrzymał się na szczycie tabeli z 576 punktami, dwoma zwycięstwami i sześcioma miejscami w pierwszej piątce.

Tabela punktów NASCAR po 2023 r. Ally 400 na torze Nashville Superspeedway

Oto zaktualizowana lista kierowców NASCAR w klasyfikacji Cup Series po 17. wyścigu sezonu NASCAR Cup Series: