NASCAR 2023: Wyniki końcowe wyścigu o mistrzostwo NASCAR Cup Series na torze Phoenix Raceway

Wyścig o mistrzostwo NASCAR Cup Series 2023 dobiegł końca, a my mamy przed sobą wyniki. Długo oczekiwany finałowy wyścig sezonu rozpoczął się w niedzielę (5 listopada) o godzinie 15:00 czasu wschodniego i trwał dwie godziny, 52 minuty i jedną sekundę. Wyścig odbył się na torze Phoenix Raceway i zgłosiło się 36 zgłoszeń.

Ross Chastain, prowadzący Chevroleta nr 1 w drużynie Trackhouse Racing, w dominujący sposób odniósł swoje drugie zwycięstwo w roku w wyścigu finałowym sezonu na torze Phoenix Raceway.

Chastain prowadził 157 z 312 okrążeń i minął linię mety z imponującą przewagą 1,230 sekundy przed Ryanem Blaneyem . Zwycięstwo było także czwartym w jego karierze w NASCAR Cup Series.

Tymczasem Blaney, kierowca zespołu nr 12 Penske Ford, na ostatnich okrążeniach odjechał od innych kierowców z mistrzostw 4, Kyle’a Larsona i Williama Byrona, aby zdobyć swój pierwszy tytuł NASCAR Cup Series zajmując drugie miejsce.

Larson zajął trzecie miejsce, a Byron czwarte, zapewniając odpowiednio wicemistrzostwo i trzecie miejsce w tabeli punktowej. Christopher Bell zajął ostatnie miejsce w wyścigu po wypadku w połowie wyścigu z powodu awarii tarczy hamulcowej.

Za Byronem w pierwszej dziesiątce plasują się Chris Buescher, Martin Truex Jr., Kevin Harvick, Denny Hamlin, Michael McDowell i Bubba Wallace.

W ostatnim czwartym wyścigu doszło do 18 zmian prowadzenia wśród ośmiu kierowców i pojawiły się cztery flagi ostrzegawcze.

Wyniki końcowe wyścigu o mistrzostwo NASCAR Cup Series

Pełne wyniki wyścigu o mistrzostwo NASCAR Cup Series na torze Phoenix Raceway znajdziesz tutaj: