Naomi Osaka optymistyczna pomimo odpadnięcia z Australian Open: „W mojej głowie słychać głos: «Kim jesteś, żeby myśleć, że możesz wrócić i od razu zacząć wygrywać?»”.

Naomi Osaka odpadła z Australian Open 2024 po porażce z Caroline Garcia w rundzie otwarcia w poniedziałek, 15 stycznia.

Debiut Osaki w Wielkim Szlemie po powrocie zakończył się porażką 4:6, 6:7(2) z 16. rozstawionym Garcią na Rod Laver Arena. W pierwszym secie doznała porażki, gdy Garcia wykorzystał breakpoint w piątym gemie i objął prowadzenie. Garcia utrzymał deficyt do 10. gema i zapewnił sobie seta.

Drugi set trwał dłużej, gdy Osaka stawiała zaciekły opór. Set utrzymał się na wyrównanym poziomie po 12 gemach i doszedł do tie-breaka. Garcia jednak osiągnął szczyt w odpowiednim momencie i z łatwością zapewnił sobie tie-break, aby przejść do drugiej rundy.

Pomimo poniedziałkowej porażki czterokrotny mistrz Wielkiego Szlema przedstawił realistyczną ocenę podczas spotkania z mediami na pomeczowej konferencji prasowej.

„Muszę sobie powtarzać: «Hej, jakieś sześć miesięcy temu byłaś w ciąży» i tym podobne. Oczywiście w mojej głowie słychać głos: „Kim jesteś, żeby myśleć, że możesz wrócić i od razu zacząć wygrywać mecze” – powiedziała.

26-latka zastanawiała się dalej, czy zagrać kogoś takiego jak Caroline Garcia, która znana jest ze swoich umiejętności serwowania.

„Nie wiem. W pewnym sensie zawsze oczekuję, że i tak będę miał szansę. Więc myślę, że bycie milszym dla siebie jest kluczową rzeczą, której nauczyłam się podczas mojej nieobecności. Jednak moim zdaniem naprawdę trudno jest grać na dobrym serwerze i nie osiągać zbyt wielu zwrotów” – dodała Osaka.

To była Naomi Osakaporażka druga w trzech meczach po jej powrocie do Brisbane International. Po zwycięstwie z Tamarą Korpatsch w swoim pierwszym meczu po przerwie w ciąży Osaka otworzyła drzwi Karolinie Pliskovej w 1/8 finału w Brisbane.

Naomi Osaka czuje, że jej przeciwnicy „serwują szybciej” i „uderzają mocniej”, niż się spodziewała

Naomi Osaka
Naomi Osaka

Podczas konferencji prasowej podczas Australii Open 2024 Naomi Osaka opowiedziała o przygotowaniach do swoich przeciwników z pomocą trenera Wima Fissette’a.

Cytowano wypowiedź Osaki:

„Wim zawsze pokazuje mi swoje prezentacje w PowerPoincie na temat przeciwnika. Kiedy wchodzę na kort, serwują szybciej albo uderzają mocniej i tak dalej.

Następnie była liderka rankingu światowego przezabawnie stwierdziła, że ​​powodem, dla którego jej przeciwnicy dali z siebie wszystko, mogą być jej umiejętności na korcie tenisowym.

„Mam wrażenie, że być może będą musieli. Wiesz co mam na myśli? Zawsze tego oczekuję. Nie wiem. Czasami jest to trochę frustrujące” – dodała.