Mirra Andreeva – „Nie dostaję jeszcze wizy, zobaczymy, czy będę mogła wziąć udział w Wimbledonie, czy nie”

Bajkowy bieg Mirry Andreevy na French Open 2023 zakończył się w sobotę (3 czerwca) przegraną z Amerykanką Coco Gauff. Szósty rozstawiony zebrał się po przegranej pierwszego seta, pokonując kwalifikatora 6-7(5), 6-1, 6-1 i awansując do czwartej rundy.

16-letnia Andreeva zaprezentowała imponujący występ w swoim pierwszym turnieju Wielkiego Szlema, przedłużając swój rekord z 2023 roku do 22-3. Osiągnęła znaczący kamień milowy, wygrywając seta z graczem z pierwszej dziesiątki.

Zaczynając od 312 miejsca w kwietniowym rankingu , Andreeva awansuje teraz na pozycję bliską Top 100, potencjalnie nawet się do niej przebijając, w zależności od wyników innych graczy w nadchodzącym tygodniu.

Na konferencji prasowej po meczu Mirra Andreeva ujawniła, że ​​jej następnym turniejem ma być Wimbledon , ale jej udział jest zagrożony z powodu braku zatwierdzenia wizy. Dodała jednak, że jeśli nie będzie mogła startować w SW19, w międzyczasie weźmie udział w niektórych turniejach ITF.

„Teraz wciąż jestem ograniczony w turniejach, więc moim następnym turniejem musi być Wimbledon. Ale nie dostałem jeszcze wizy, więc zobaczymy, czy będę mógł wziąć udział w Wimbledonie, czy nie. Ale jeśli nie, po prostu wybierzemy turnieje, a ja może zagram w kilku ITF-ach. Jeszcze nie wiem – powiedziała.

Rosjanka wyciągnęła pozytywy z jej udziału w Roland-Garros , uznając zarówno sukcesy, jak i obszary do poprawy. Jest zdeterminowana, aby uczyć się na swoich błędach i nadal ciężko pracować, aby osiągnąć lepszy wynik.

„Mogę wyciągnąć stąd wiele pozytywnych rzeczy. Zdane kwalifikacje. Wygrałem kilka świetnych meczy. Tak, na pewno jest wiele pozytywnych rzeczy do wzięcia” – powiedziała Mirra Andreeva.

„Ale tak, i wiele rzeczy, które można wziąć z tego meczu. Ale cóż, po prostu będziemy dalej pracować. Zrozumiem, co zrobiłem źle, i naprawię to. Mam więc nadzieję, że potem wszystko będzie dobrze” – dodała.

„Próbowałem grać, ale coś mi nie wyszło i jestem rozczarowany” – Mirra Andreeva

Mirra Andreeva na zdjęciu podczas French Open 2023 – dzień siódmy.

Mirra Andreeva opisała pierwszy set swojego meczu z Coco Gauff jako wymagający, z częstymi przerwami w serwowaniu. Wspomniała o kilku przypadkach, w których przypadkowo dotknęła siatki pod rząd podczas seta.

„To był trudny pierwszy set. Złamaliśmy się wiele razy. Po prostu grałem. Tak wyglądała gra w tym momencie, jakbym dotknęła siatki może dwa razy z rzędu w pierwszym secie” – powiedziała.

Andreeva czuła, że ​​wygranie pierwszego seta nie wystarczyło do wygrania meczu i była rozczarowana i zdenerwowana swoim występem. Przyłapała się też na rozpamiętywaniu swoich błędów, zamiast skupiać się na grze.

„Nie wiem. Po prostu grałem iw ten sposób wygrałem pierwszego seta i graliśmy tak przez godzinę pierwszego seta. I tak czułem, że tak było – nie wystarczy wygrać jednego seta, aby wygrać mecz, a ja nie czułem się tak, nie wiem” – powiedziała Mirra Andreeva.

„Próbowałem grać, ale coś nie wyszło i jestem rozczarowany, zdenerwowany i tak naprawdę nie myślałem o meczu. Myślałem o swoich błędach. Za głęboko w tym poszedłem. Tak – dodała.