Aktualizacja dotycząca kontuzji Masona Plumlee: Najnowsze informacje na temat centrum LA Clippers od Adriana Wojnarowskiego

Środkowy Los Angeles Clippers Mason Plumlee doznał skręcenia lewego kolana MCL. Według Adriana Wojnarowskiego z ESPN wróci on do Los Angeles w celu dalszej oceny. To świetna wiadomość dla Clippers, ponieważ Plumlee opuści oba pozostałe mecze wyjazdowe.

Podczas meczu Clippers przeciwko New York Knicks Plumlee upadł po tym, jak napastnik Knicks Julius Randle potknął się o nogę Plumlee. Do zdarzenia doszło w czwartej kwarcie w pobliżu połowy kortu. Plumlee opuścił mecz na 4:10 przed końcem kwarty.

Plumlee należał do rezerw w drużynie Clippers i miał dobrą wartość dla drugiego rdzenia. Miał kilka zbiórek i dał Clippers punkty drugiej szansy. Jak dotąd w tym sezonie notował średnio 5,0 punktów i 5,5 zbiórek w 17 minut.

Istnieje większa szansa, że ​​PJ Tucker, który został przejęty przez Clippers w ramach transakcji z Jamesem Hardenem, otrzyma dodatkowe minuty w meczu podłoga. Zespołowi brakowało już Terence’a Manna, który był jednym z ich wszechstronnych skrzydłowych.

Los Angeles Clippers przegrywają z New York Knicks z powodu kontuzji Masona Plumlee

To miał być ważny wieczór dla Los Angeles Clippers, ponieważ debiutował ich nowo dołączył James Harden. Harden zadebiutował w poniedziałek w meczu przeciwko Knicks w Madison Square Garden po wymianie z Philadelphia 76ers. Mimo że wszyscy supergwiazdy dzielili razem kort, przynajmniej w pierwszej kwarcie, mogli uratować grę Clippers.

Wszyscy czterej ich supergwiazdy mieli złą noc. Harden w debiucie zdobył 17 punktów, do których dołożył trzy zbiórki i sześć asyst. Paul George zdobył 10 punktów, trafiając 2 z 11 strzałów z gry. Oblicze ich ataku Kawhi Leonard właśnie zdobył 18 punktów w 32 minuty.

Los Angeles Clippers nadal mieli wynik w rękach, jednak w czwartej kwarcie przegrywali 35-21. Harden jako pierwszy został zmieniony z wielkiej czwórki. Prowadził jednak drugi skład bez żadnych supergwiazd u boku. Choć Harden był dobry w pick-and-rollach, w meczu z Knicks nie sprawdziło się to.

Skompletowanie czterech supergwiazd w składzie byłoby zbyt trudnym zadaniem dla Tye Lue. Musi także uzyskać wysoką wydajność od dwóch zawodników w lidze, którzy dominują w piłce, Russella Westbrooka i Hardena. Ciekawie byłoby zobaczyć, jak Lue zbiera swój skład i dostosowuje skład Hardena i Russa.