Gubernator Maryland Wes Moore strzela do krytyków Lamara Jacksona po występie Ravens QB w meczu z Teksasem w stylu MVP

W sobotę Lamar Jackson i Baltimore Ravens bez problemu poradzili sobie z C. J. Stroudem i Houston Texans, dominując u siebie i awansując do mistrzostw AFC po zwycięstwie 34-10. Choć do przerwy był remis, w drugiej połowie Teksańczycy nie mieli odpowiedzi dla Lamara.

Po meczu główny trener drużyny Texans, DeMeco Ryans, dokonał prostej oceny tego, co wydarzyło się w drugiej połowie z Lamarem Jacksonem. „Dlatego jest MVP” – powiedział początkujący trener, który poprowadził Houston z sezonu trzech zwycięstw do tytułu mistrza ligi i play-offów.

Jednak nie tylko on pochwalił Lamara po sobotnim zwycięstwie. Nawet gubernator Maryland Wes Moore wtrącił się na Twitterze, pytając hejterów, czy mogą w końcu przyznać, że Jackson jest świetnym rozgrywającym:

Ile wart jest nowy kontrakt Lamara Jacksona?

Lamar i Baltimore Ravens osiągnęli porozumienie w sprawie przedłużenia jego kontraktu, podpisując pięcioletni kontrakt o wartości 260 milionów dolarów i kwotą 185 milionów dolarów gwarantowane.

Chciał, aby jego kontrakt był w pełni zagwarantowany, ale zespoły w 2023 roku nie chcą tego robić. Właściciel Ravens Steve Bisciotti krytycznie odniósł się do kontraktu Deshauna Watsona, który był w pełni gwarantowany w chwili podpisania, ze względu na ryzyko, że inne zespoły mogą to zrobić.< /span>

Jackson, który nie ma agenta, indywidualnie negocjował umowę z franczyzą. Wiele drużyn NFL decyduje się jak najszybciej zamknąć swoich gwiazdorskich rozgrywających, ale Ravens czekali dłużej niż zwykle z przedłużeniem Lamara. Prawdopodobnie uniknęliby mnóstwa bólu głowy i negatywnej postawy wobec swojej strony, gdyby wkrótce zgodzili się na umowę.

Nie powinno być wątpliwości, kto zostanie MVP ligi w sezonie 2023. Nawet Rob Gronkowski powiedział kilka tygodni temu, że zastąpi Lamara Jacksona zamiast Joe Burrowa, swojego wroga z AFC North, który opuścił większość sezonu 2023:

„Lamar Jackson jest obecnie lepszym rozgrywającym. Rzuca piłkę lepiej niż kiedykolwiek i siedząc w kieszeni; kiedy nie ma go w kieszeni, biegnie z piłką przez kolejne 20 jardów”

Kruki będą czekać pomiędzy Buffalo Bills a Kansas City Chiefs, aby znaleźć swojego przeciwnika w meczu o mistrzostwo AFC.