Marion Bartoli i córka Kamilya cieszą się z półfinału Dubai Tennis Championships

Marion Bartoli z córką zostały przyłapane na trybunach podczas półfinałowej rundy Dubai Tennis Championships w piątek (23 lutego).

Bartoli (39 lat) zakończyła karierę w 2013 roku, zaledwie kilka tygodni po zdobyciu swojego pierwszego i jedynego tytułu Wielkiego Szlema na Wimbledonie. W grudniu 2019 roku wyszła za mąż za belgijskiego piłkarza Yahyę Boumediene, a 12 miesięcy później para powitała na świecie córeczkę Kamilyę.

Bartoli i Kamilyę widziano na trybunach w Dubaju, gdy duet matka-córka oglądał półfinałowe spotkanie Sorany Cirstei i Jasmine Paolini.

Obejrzyj moment poniżej:

Paolini słabo przepracował pierwszego seta, wygrywając 6:2, po czym w drugim secie doprowadził do tie-breaka po obronie pięciu setów po podaniu Cirstei. Następnie obroniła kolejnego seta przy stanie 5:6 w dogrywce, po czym zdobyła kolejne trzy punkty z rzędu.

Paolini ma dobrą passę w Dubaju po stracie zaledwie jednego seta w drodze do swojego pierwszego w historii finału Dubai Open. Numer 26 na świecie zmierzy się teraz z Anną Kalinską w finale turnieju WTA 1000, który odbędzie się w sobotę (24 lutego), po tym jak Rosjanka wygrała później tego samego dnia półfinałowy mecz z Igą Świątek.

Jasmine Paolini opowiedziała o wejściu do pierwszej dwudziestki po zwycięstwie w Dubai Tennis Championships SF

Włoszka Jasmine Paolini na Mistrzostwach Dubaju w tenisie – dzień 6

Jasmine Paolini ma pewność, że po raz pierwszy w swojej karierze znajdzie się w pierwszej dwudziestce rankingu singli WTA Tour po zwycięstwie nad 22. światową Soraną Cirsteą podczas Dubai Tennis Championships.

Opowiadając o wyczynie po zwycięstwie nad Rumunką, wzruszona Paolini powiedziała:

„Gdybyś pod koniec tygodnia powiedział mi, że po tym turnieju znajdę się w pierwszej dwudziestce, powiedziałbym, że zwariowałeś. Teraz jestem naprawdę szczęśliwy. Nie mogę się doczekać jutrzejszego dobrego meczu. (00:18)”

Paolini zmierzy się w finale z zabójczynią olbrzymów Anną Kalinską, po tym jak Rosjanka w półfinale pokonała Igę Świątek 6:4, 6:4 z Rosji. Przed zwycięstwem z Polką Kalińska pokonała dwie rozstawione zawodniczki – Coco Gauff (3) w ostatniej ósemce i Jelenę Ostapenko (9) w 1/8 finału.

Finał rozegra się zatem pomiędzy dwoma zawodnikami, którzy przed rozpoczęciem WTA 1000 w Dubaju byli prawdopodobnie postrzegani jako słabsi. Kalinskaya nigdy nie zdobyła tytułu w grze pojedynczej podczas Tour, a jedyne zwycięstwo Paoliniego w grze pojedynczej miało miejsce podczas WTA 250 w Słowenii w 2021 roku.

Obaj gracze spotkali się już dwukrotnie podczas tournee, wygrywając po jednym meczu. Ich ostatnie spotkanie miało miejsce w 1/8 finału Australian Open 2024 , który Kalińska wygrała w prostych setach.