Kontuzja Malcolma Brogdona: Co stało się z panującym 6MOTY podczas Trail Blazers-Warriors?

W środę Malcolm Brogdon został wykluczony z meczu Portland Trail Blazers – Golden State Warriors. Brogodon doznał kontuzji prawego kolana. Zagrał w pierwszej połowie, ale po 12 minutach wrócił bezbramkowo. Brogdon nie trafił we wszystkie trzy próby do kosza z gry, a także miał dwie asysty i zbiórkę.

Obecny szósty zawodnik roku ma za sobą kolejny sezon pełen kontuzji, po opuszczeniu pięciu meczów. Liczba ta może wzrosnąć po jego ostatniej porażce. Brogdon dołącza do obszernego raportu o kontuzjach odbudowującego się Blazers, w tym starterów Deandre Aytona i Jeramiego Granta. Środkowy rezerwowy Robert Williams III nie będzie mógł grać w sezonie.

Portland Trail Blazers zajmują 13. miejsce w Konferencji Zachodniej z bilansem 6-13. Nieobecność Brogdona może zaszkodzić ich szansom na dobrą passę. W kilku ostatnich meczach był w znakomitej formie, w pięciu występach tracąc trzy 20-punktowe rzuty.

Odejście Malcolma Brogdona z powodu kontuzji pozwala Warriors na walkę

Malcolm Brogdon i Portland Trail Blazers rozpoczęli środowy mecz z Golden State Warriors ostro. W pierwszej połowie utrzymywali 11-punktową przewagę i jeszcze nie stracili straty, ale druga połowa była inna. Wojownicy odczołgali się po nieprzewidzianym odejściu Brogdona.

Pod koniec trzeciej tercji Dubs zmniejszyli prowadzenie Portland do jednego punktu. Biorąc pod uwagę sposób, w jaki Trail Blazers grali z Brogdonem na parkiecie, pomimo jego wolnego wieczoru, wydawało się, że mogą wywołać zdenerwowanie i powrócić na zwycięską ścieżkę.

Elitarny talent ofensywny Brogdona pomaga Portland rozciągnąć obronę przeciwnika, tworząc linie dla ciosów takich jak Shaedon Sharpe i Scoot Henderson. Warriors również mieli problemy, więc był to idealny mecz dla Portland na odniesienie solidnego zwycięstwa.

Jeszcze nie wszystko stracone, Trail Blazers nadal prowadzą. Na niecałą minutę przed końcem odzyskali sześciopunktową przewagę. To imponujący wynik, niezależnie od wyniku, biorąc pod uwagę, jak wyczerpani są Trail Blazers.

Brakuje im weteranów Malcolma Brogdona, Deandre Aytona i Jeramiego Granta, co sprawia, że ​​ciężar spoczywa na barkach młodego rdzenia. Anfernee Simons, Shaedon Sharpe i Scoot Henderson, aby wykonać nieprawdopodobne zadanie.