Lucas Pouille i córka otrzymują Guard of Honor po tym, jak Francuz zakwalifikuje się do turnieju głównego French Open

Były numer 10 na świecie, Lucas Pouille, wdarł się do turnieju głównego Rolanda Garrosa w czwartek po tym, jak pokonał Jurija Rodionowa w eliminacjach. Po zwycięstwie widziano Francuza niosącego córkę na rękach przez tunel.

Droga Lucasa Pouille’a do French Open była trudna, ponieważ przed powrotem do profesjonalnego tenisa walczył z alkoholizmem i depresją. Pomimo swoich zmagań Pouille odniósł znaczące sukcesy w swojej karierze, w tym pokonał Rafaela Nadala na US Open 2016. Jednak jego pewność siebie ucierpiała i napotkał trudności po poddaniu się alkoholizmowi.

W czwartek, kiedy Lucas Pouille pokonał w eliminacjach Jurija Rodionova z Austrii, zapewnił sobie miejsce w głównym losowaniu tegorocznego Rolanda Garrosa, które będzie jego pierwszym turniejem wielkoszlemowym od ubiegłorocznego French Open.

Po odnotowaniu zwycięstwa, Francuz wszedł do tunelu, gdzie spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony ludzi. Pouille, który niósł córkę na rękach, otrzymał rozczulającą gwardię honorową na Stade Roland Garros.

Ludzie na Twitterze również obsypali miłością 29-latka, życząc mu zdrowia i szczęścia. Kibice pokazali również swoje podekscytowanie oglądaniem Pouille’a z powrotem w rozgrywkach ATP.

Lucas Pouille pokonał Jurija Rodionova i zapewnił sobie miejsce w głównym losowaniu French Open

Lucas Pouille rozpoczął swoje kwalifikacje do French Open 23 maja przeciwko Tomasowi Machacowi. Mimo walecznej walki z Francuzem, Machac przegrał mecz w dwóch setach 7:5, 6:3.

W kolejnej rundzie Pouille zmierzył się z Tseng Chun-Hsin z Tajwanu. Chociaż Tsengowi udało się wygrać pierwszego seta, Pouille pokazał swoją odporność i walczył, aby zapewnić sobie ciężko wywalczone zwycięstwo z wynikiem 5-7, 6-3, 6-0.

Będąc tylko o jedno zwycięstwo od miejsca w głównym losowaniu, były półfinalista Australian Open zmierzył się z Jurijem Rodionowem . Mocno zaczął Rodionow, wygrywając pierwszego seta. Jednak Pouille pozostał opanowany i zaangażowany w zaciętą walkę w drugim secie. Ostatecznie determinacja Pouille’a opłaciła się, gdy wyszedł zwycięsko z wynikiem 1-6, 7-5, 6-0.

To zwycięstwo miało ogromne znaczenie dla Pouille’a, ponieważ po raz pierwszy od września 2021 roku odniósł trzy kolejne zwycięstwa na dowolnym poziomie. Publiczność zgromadziła się za Francuzem, zapewniając mu ogromne wsparcie. W wyjątkowym trzecim secie Pouille pokazał swoje umiejętności i dominację, trzykrotnie przełamując serwis Rodionova, nie tracąc ani jednej partii.