„Uwielbiam te znaki” – Coco Gauff zachwycona, gdy fani z miłością nazywali ją „złą” podczas Australian Open 2024

Amerykańska nastolatka, sensacja Coco Gauff, jest ulubienicą fanów na całym świecie i nigdy nie przepuszcza okazji, aby kliknąć zdjęcia i wejść z nimi w interakcję.

19-letnia gwiazda tenisa przebywająca obecnie w Melbourne pokonała w środę Caroline Dolehide w prostych setach w drugiej rundzie Australian Open 2024.

W czwartek Gauff miała dzień wolny, który wykorzystywała na sesjach treningowych przed następnym meczem. Fani, chcący zobaczyć trzecią pozycję na świecie, byli obecni na miejscu z transparentami wyrażającymi wsparcie dla Gauffa. Na banerach widniały napisy „Kochamy cię Coco” i „Coco to zły”.

Po pozowaniu do zdjęć ze swoimi fanami i opublikowaniu ich w mediach społecznościowych Gauff nie zapomniała podziękować im za ogromne wsparcie i miłość.

„Bardzo was kocham!! Te znaki też mi się podobały, haha” – napisała Gauff w swojej historii na Instagramie.

Zrzut ekranu z Instagrama

Gauff następnym razem zmierzy się z Alycia Parks, która wcześniej awansowała do swojej dziewiczej trzeciej rundy Wielkiego Szlema po pokonaniu 32. miejsca Leylah Fernandez 7-5, 6-4 w rundzie 64.

Coco Gauff celuje w swój pierwszy tytuł w Australian Open

Australian Open 2024 – dzień 2
Australian Open 2024 – Dzień 2

Gauff zadebiutowała w Australian Open w wieku 15 lat i pokonała Naomi Osakę, która w 2020 roku znajdowała się w czołówce tenisistek. W 2020 i 2023 roku grała w czwartej rundzie w Melbourne Park, ale nie udało jej się awansować dalej.

Ale w ciągu ostatnich 12 miesięcy Gauff bardzo się rozwinął. W 2022 roku awansowała do swojego dziewiczego finału Wielkiego Szlema na turnieju Roland Garros, gdzie przegrała z nr 1 świata Igą Świątek.

We wrześniu ubiegłego roku po zwycięstwie w US Open Gauff zrobiła ogromny postęp w swojej karierze. Gauff dołączyła do trwającego Australian Open po zwycięstwie w ASB Classic w Auckland.

W pierwszej rundzie Gauff pokonała Słowaczkę Annę Karolinę Schmiedlovą 6:3, 6:0. W pierwszym secie oddała trzy przełamania serwisu i wyglądała na lekko zdenerwowaną. Ale kiedy już znalazła swój rytm, minęła przeciwnika.

Po raz kolejny Gauff miał kłopoty w pierwszym secie, tym razem w drugiej rundzie przeciwko Dolehide. Jednak po zwycięstwie w tie-breaku, w drugim secie podniosła swoją grę i ostatecznie wygrała mecz 7:6(2), 6:2.

Gauff i Parks nigdy ze sobą nie rywalizowały, ale to ta pierwsza wejdzie do meczu trzeciej rundy jako faworytka, biorąc pod uwagę jej doświadczenie i formę, w jakiej ostatnio się znajdowała.

Z drugiej strony Parks będą mieć dużą pewność siebie po pokonaniu Fernandeza, który został wicemistrzem US Open 2021 po przegranej z Emmą Raducanu .