Lonnie Walker IV zostaje pierwszym Lakerem, który zdobył 15 punktów z ławki rezerwowych w czwartej kwarcie meczu play-off od czasów Kobe Bryanta

Lonnie Walker IV pozostał gotowy do meczu 4. wygranego przez Los Angeles Lakers 104:101 meczu z Golden State Warriors w poniedziałek. Walker był bez gola w pierwszych trzech kwartach, po czym eksplodował, zdobywając 15 punktów w karierze play-off w ostatniej tercji.

Według historii NBA Walker jest pierwszym Lakerem od 1997 roku, który zdobył 15 lub więcej punktów z ławki w postseason. Ostatnim zawodnikiem Lakers, który tego dokonał, był nie kto inny jak Kobe Bryant, który zdobył 17 punktów z ławki 8 maja 1997 roku przeciwko Utah Jazz.

Bryant zakończył mecz z 19 punktami, prowadząc Lakers w zdobyciu bramki w wygranym 104-84 meczu z Jazzem w półfinale Konferencji Zachodniej. To był pierwszy postseason Bryanta, ale już pokazał swój potencjał. Lakers przegrali tę serię 4-1.

Lonnie Walker IV wypadł z rotacji LA Lakers w połowie sezonu. Był w składzie Lakers i poza nim, odkąd zrobili ogromny plusk w ostatecznym terminie handlu. Jednak Walker pozostał gotowy pomimo swojej trudnej sytuacji i rozegrał swój najlepszy mecz play-off w poniedziałek.

LeBron James , który zdobył 27 punktów w drużynie, pochwalił Walkera za jego występ i pomyślał, że wygraliby mecz bez niego. James miał również dziewięć zbiórek i sześć asyst, ale miał problemy ze strzelaniem piłki.

„Nie wygramy dzisiejszego meczu bez Lonniego Walkera, to pewne” — powiedział James. „Bez względu na to, jak trudny był ten mecz, będzie jeszcze trudniejszy. Rozumiemy to. Wiemy to.”

Lonnie Walker IV na swojej ogromnej grze 4

Lonnie Walker IV z Los Angeles Lakers

Lonnie Walker IV dołączył do ekipy „Inside the NBA” po meczu, aby porozmawiać o swoim wspaniałym występie w Game 4. Walker najpierw wychwalał Boga, zanim ujawnił, że był aktywny na siłowni i tylko czekał na odpowiednią okazję, by pokazać, co osiągnął.

„Bóg jest przede wszystkim dobry” — powiedział Walker. „Byłem zamknięty, przebywałem na siłowni i tylko czekałem na swoją szansę. To jest coś, o czym marzyłem przez całe życie i manifestowałem to. Dzięki należytej staranności i hartowi ducha muszę być w stanie pokazać, na co mnie stać”.

Shaquille O’Neal, Charles Barkley i Kenny Smith pogratulowali Walkerowi wspaniałej gry i bycia gotowym, gdy jego numer zostanie wywołany. LA Lakers bez wątpienia nie wygraliby tego meczu bez wysiłku Walkera.

Mecz nr 5 z serii Lakers-Warriors odbędzie się w środę w Chase Center w San Francisco. Obrońcy tytułu będą starali się przetrwać i zmusić Game 6 do powrotu do Los Angeles, podczas gdy Lakers będą próbowali zamknąć serię.