„LONNIE IS HIM” – fani Lakers pozdrawiają Lonnie Walkera IV za prowadzenie Anthony’ego Davisa i ekipy w czwartej kwarcie meczu 4

Lonnie Walker IV stworzył najlepszy mecz w swojej karierze NBA, ratując Anthony’ego Davisa i LeBrona Jamesa w czwartej kwarcie konkursu Warriors-Lakers Game 4 w serii półfinałów Konferencji Zachodniej. Walker zbierał DNP przez większą połowę sezonu po nowych nabytkach Lakersów w terminie handlu.

Pozostał jednak gotowy, gdy nadarzyła się okazja w ostatnich dwóch meczach przeciwko Warriors. Zdobył 12 punktów, strzelając 4 z 6 w wygranym 127-97 meczu 3, a następnie zdobył 15 punktów w poniedziałkowym meczu 4, strzelając 6 z 9.

Walker zdobył wszystkie swoje 15 punktów w czwartej kwarcie w bliskim romansie. W całej czwartej tercji żadna z drużyn nie stworzyła przewagi większej niż cztery punkty.

Lonnie Walker IV uderzał w odpowiednim momencie zza i wewnątrz łuku w kluczowych momentach, utrzymując Lakers w walce. Trafił również dwa ostatnie rzuty wolne w meczu na 15 sekund przed końcem, zwiększając przewagę LA do trzech punktów, co pomogło im przypieczętować mecz.

Fani Lakers wpadli w szał po obejrzeniu tego występu, oklaskując młodego strażnika za jego heroiczne wysiłki w zapewnieniu Lakersom przewagi 3: 1 nad broniącymi mistrzami.

Oto co napisał jeden z fanów:

„LONNIE TO ON”

Nastąpiły kolejne reakcje:

LeBron James i Anthony Davis wręczają kwiaty Lonniemu Walkerowi IV za sprostanie tej okazji

LeBron James i Anthony Davis nie cofnęli się przed przyznaniem, że Lonnie Walker IV zrobił różnicę dla Lakers w ich znakomitym zwycięstwie nad Warriors w czwartym meczu.

James i Davis desperacko potrzebowali wsparcia po tym, jak Golden State wykonał świetną robotę w defensywie w drugiej połowie.

AD miał tylko cztery punkty w drugiej połowie, podczas gdy James zdobył tylko sześć punktów w czwartej, a obrona nie dawała mu dużego pola manewru. Lakers potrzebowali kolejnego zawodnika, aby ruszyć do walki, i nikt inny, jak Lonnie, skradł całe show.

James i Davis chwalili jego występ po meczu.