15-letni syn Lleytona Hewitta, Cruz, debiutuje w juniorskim turnieju Australian Open; obejmuje charakterystyczny dla ojca styl czapki z odwróconą tyłem

15-letni syn Lleytona Hewitta, Cruz, zadebiutował w turnieju Australian Open Junior Boys w niedzielę 21 stycznia. Zakładając czapkę do tyłu, podobnie jak ojciec, Cruz pokazał przebłyski swojego potencjału, mimo że przegrał w setach prostych z szóstym rozstawionym Aleksander Razeghi.

Cruz jest drugim dzieckiem Lleytona i Bec Hewitt, byłej aktorki i piosenkarki. Lleyton, który zdobył dwa tytuły Wielkiego Szlema i był byłym numerem 1 na świecie, był znany ze swojej charakterystycznej czapki do tyłu, którą nosił przez całą karierę.

Cruz zadebiutował na turnieju Australian Open Junior Boys z dziką kartą, gdzie w pierwszej rundzie zmierzył się z Alexandrem Razeghim. Mecz był trudny dla Cruz, który przegrał w setach 6:2, 6:3 w godzinę i 26 minut. Pokazał kilka przebłysków umiejętności, trafiając pięć asów i 14 zwycięzców. Mecz został rozegrany na tym samym korcie, na którym w 1997 roku Lleyton zadebiutował w głównym remisie Australian Open.

Cruz będzie miał kolejną szansę w turnieju gry podwójnej chłopców, gdzie rywalizuje ze swoim partnerem i kolegą z Australii, Lachlanem McFadzeanem. W pierwszej rundzie zmierzą się z Razeghim i Haydenem Jonesem.

Spojrzenie na występy Lleytona Hewitta w Australian Open na przestrzeni lat

Lleyton Hewitt na Australian Open 2024

Lleyton Hewitt zadebiutował w turnieju głównym jako 16-latek w 1997 roku, przegrywając w pierwszej rundzie z dwukrotnym mistrzem French Open Sergim Bruguerą.

Najlepszy wynik Hewitta w Australian Open miał miejsce w 2005 roku, kiedy po raz pierwszy dotarł do finału. Pokonał Rafaela Nadala, Davida Nalbandiana i Andy’ego Roddicka w drodze do finału, gdzie w czterosetowym thrillerze przegrał z Maratem Safinem.

Australijczyk zdobył z Australią Puchar Davisa w 1999 i 2003 r. oraz był wicemistrzem w 2000 i 2001 r. Brał także udział w trzech igrzyskach olimpijskich, docierając do ćwierćfinału w 2008 r. Swój ostatni mecz singlowy rozegrał na Australian Open 2016, przegrywając z Davidem Ferrerem w setach w drugiej rundzie. Kontynuował grę w deblu do 2020 roku, kiedy przeszedł na emeryturę z zawodowego tenisa.

Hewitt został wprowadzony do Międzynarodowej Galerii Sław Tenisa w 2022 roku, stając się 34. Australijczykiem, który dostąpił tego zaszczytu. Zostanie także wprowadzony do Australian Tennis Hall of Fame podczas Australian Open 2024, gdzie jego posąg z brązu dołączy do innych wielkich australijskiego tenisa na Garden Square w Melbourne Park.