Leylah Fernandez opowiada, jak „super pozytywny” Taylor Townsend pomaga jej iść do przodu po przegranych meczach

Leylah Fernandez niedawno opowiedziała, w jaki sposób Taylor Townsend odegrał kluczową rolę w pomaganiu jej w odzyskaniu sił po ciężkich porażkach na korcie.

W niedzielę 28 maja Fernandez pokonał Magdę Linette w meczu pierwszej rundy French Open, który trwał dwie godziny i 11 minut. Mimo trudnego drugiego seta Fernandez zdołał zapewnić sobie zwycięstwo 6:3, 1:6, 6:3. Oznaczało to jej drugi triumf nad Linette w ich trzech spotkaniach.

Wcześniej oba zwycięstwa Fernandeza nad Linette miały miejsce w Paryżu, a Kanadyjczyk również zwyciężył w starciu pierwszej rundy w 2020 roku.

Podczas pomeczowego wywiadu dla Tennis Channel Steve Weissman zapytał Leylah Fernandez o jej podejście do zachowania pozytywnego nastawienia po porażce w pojedynku.

Fernandez powiedział, że współpraca z Taylorem Townsendem była niezwykle korzystna. Północnoamerykański duet odniósł w niedawnej przeszłości kilka zwycięstw w meczach deblowych.

Fernandez pochwalił niezachwianą pozytywną postawę Townsend, zauważając, że nawet gdy przeżywa stratę, 27-latka wysyła jej podnoszące na duchu wiadomości i dobre wibracje.

„To bardzo pomogło. Wiesz, że Taylor jest bardzo pozytywny. Powiedzmy, że po przegranej lub wygranej zawsze wysyła mi wiadomość, na przykład wysyłając dobre wibracje. Myślę, że to bardzo mi pomogło, na przykład akceptacja” – powiedział Fernandez.

„Dwójka pomogła mi zapomnieć o singlach i iść dalej” — dodała. „To jak skupienie się na grze podwójnej. Chcę zrobić dobrze. Chcę przejść przez rundy i świetnie się bawimy na korcie. Dostrzegam zalety gry w deblu i bardzo mi to pomogło w grze pojedynczej.

„Największym kluczem na dziś była agresywność” — Leylah Fernandez o wygranej 1R na French Open 2023

Leylah Fernandez na French Open 2023.

Po zwycięstwie w pierwszej rundzie turnieju French Open nad Magdą Linette Leylah Fernandez podzieliła się swoimi przemyśleniami na temat meczu.

20-latka podkreśliła, że ​​utrzymanie agresywnego podejścia i niedopuszczenie do tego, by drobne błędy wpłynęły na jej grę, było kluczem do wygrania meczu.

„Dzisiejszy mecz był bardzo trudny w pierwszej rundzie” – powiedział Fernandez. „W przeszłości graliśmy przeciwko sobie, zawsze były to trzy sety i nie inaczej było dzisiaj”.

„Myślę, że największym kluczem na dziś była agresywność, ofensywa w kluczowych momentach, a także bycie bardzo pozytywnym, nie pozwalając, by małe błędy dotarły do ​​mnie lub jej dobra gra mnie sfrustrowała” – dodała. „Cieszę się, że udało mi się to utrzymać przez cały mecz”.

Leylah Fernandez zmierzy się z duńską kwalifikatorką Clarą Tauson w drugiej rundzie French Open w środę, 31 maja.