„Niech strzela, ile chce” — Austin Reaves broni wyboru strzału LeBrona Jamesa w czwartej kwarcie w meczu 2

LeBron James, gwiazdor drużyny LA Lakers, spotkał się z krytyką za wybór strzałów w drugim meczu finałów Konferencji Zachodniej przeciwko Denver Nuggets. Poszedł 0-na-6 z zakresu 3-punktowego, w tym trzy chybienia w czwartej kwarcie, podczas gdy Lakers przegrali 108-103 po utrzymywaniu 11-punktowej przewagi we wcześniejszej fazie gry.

Jednak kolega Jamesa z drużyny, Austin Reaves, stanął w jego obronie, podkreślając ich zaufanie do Jamesa i jego umiejętności wykonywania właściwych strzałów.

„Niech strzela, ile chce. To LeBron James” – powiedział Reaves.

„Chcemy, żeby wziął to, z czym czuje się komfortowo. Jest wygrywającym graczem”.

W sumie James zakończył z 22 punktami, dziewięcioma zbiórkami, 10 asystami, czterema przechwytami i dwoma blokami przy 47,4% strzelania w grze 2.

Austin Reaves o trudnościach w obronie Nikoli Jokicia i Denver Nuggets

Strzelający obrońca LA Lakers, Austin Reaves, zamyka Denver Nuggets, strzelając za 3 punkty Bruce'a Browna w meczu 2 serii finałów Lakers-Nuggets Western Conference
Strzelający obrońca LA Lakers, Austin Reaves, zamyka Denver Nuggets, strzelając za 3 punkty Bruce’a Browna w meczu 2 serii finałów Lakers-Nuggets Western Conference

Podczas konferencji prasowej po meczu 2, zapytany o obronę Nikoli Jokica i Denver Nuggets, Reaves pochwalił zdolność Jokica do podniesienia wydajności swoich kolegów z drużyny. Nastąpiło to po tym, jak Jokic zakończył kolejne triple-double z 23 punktami, 17 zbiórkami, 12 asystami i trzema przechwytami przy 42,9% skuteczności w strzelaniu. Reaves powiedział, że Jokic po prostu sprawia, że ​​wszyscy jego koledzy z drużyny wykorzystują swój pełny potencjał:

„Jokic, jak powiedziałem dwa dni temu, jest tak dobry w zmuszaniu wszystkich wokół siebie (gra) do wykorzystania ich potencjału” – powiedział Reaves.

„Wydobywa maksimum z każdego zawodnika, którego ma, po prostu wymagając od wszystkich skupienia, sposobu, w jaki może podawać piłkę. Chodzi mi o to, że przez większość czasu myślałem, że broniliśmy się dobrze, poza kilkoma posiadłościami, w których zdobyli kilka trójek. Ale, jak powiedziałem, uchyl kapelusza i idź dalej.

Reaves powiedział również, że Lakers muszą uważać, aby nie rozwodzić się zbytnio nad porażką, przygotowując się do gry 3:

„Nie schodź na dół. Denver jest jednym nasieniem nie bez powodu – powiedział Reaves.

– To naprawdę dobra drużyna koszykówki i zrobili tutaj to, co mieli zrobić. To oczywiste, że tego nie lubimy. Chcielibyśmy mieć jedno (lub) dwa (wygrane).

„Ale nadszedł czas, abyśmy skupili się na grze 3, zobaczyli, co zrobiliśmy w tej grze (i) ostatniej grze, która działała (lub) nie działała, obszarach, które moglibyśmy poprawić, obejrzeć film i po prostu iść dalej. Chciałbym wygrać je wszystkie, ale nie taka jest natura żadnego sportu”.

Po porażce w drugim meczu Lakers przegrywają teraz z Nuggets 2:0 w serii finałów Konferencji Zachodniej. Trzeci mecz odbędzie się w sobotę w Los Angeles.