„Lebron jest właścicielem Curry Bro” — fani Lakers wariują, gdy LeBron James i Lakers obejmują prowadzenie w serii 3: 1 nad Warriors

LeBron James i LA Lakers są bliscy wyeliminowania Golden State Warriors po pokonaniu obrońców tytułu w meczu 4. Zwycięstwo zapewniło Lakers decydujące prowadzenie 3:1 w drugiej rundzie

Laker Nation szybko trollował Warriors po przegranej:

„Lebron jest właścicielem Curry Bro”

Aż do tego sezonu LeBron James nigdy nie prowadził w serii 3:1 ze Steph Curry w play-offach. Ostatni raz drużyna Jamesa miała przewagę dwa do jednego w 2015 roku, kiedy Cleveland Cavaliers wygrali mecze 2 i 3 po porażce otwierającej sezon.

Golden State ostatecznie zdobył tytuł w tym roku, wygrywając kolejne trzy mecze.

Curry miał przewagę 3-1 nad Jamesem w 2016 roku. Jednak „King James” i Cavaliers przetoczyli resztę gier i wygrali serię. Okaże się, czy „Chef Curry” może zrobić z LBJ to, co Cavs zrobili z Warriors w 2016 roku.

Poniedziałkowy pojedynek przez cały czas był walką na huśtawce. Po wygranej Los Angeles w Game 3, nie było powtórki w Game 4. Obie drużyny wymieniały się sianokosami od samego początku, zanim Lakers zebrali się i postawili Warriors na krawędzi eliminacji.

Steph Curry nie strzelił dobrze z głębi, trafiając zaledwie 3-14 zza łuku. W sumie strzelił 12-30 i zakończył z 31 punktami, 14 asystami, 10 zbiórkami i trzema przechwytami.

LeBron James miał 27 punktów, dziewięć zbiórek i sześć asyst. „King James” miał zaledwie 2-9 zza łuku. Pierwsza połowa należała jednak do Anthony’ego Davisa z LA Lakers.

AD miał 19 punktów w pierwszych 24 minutach gry, aby utrzymać Lakers w zasięgu uderzenia. To, co zaczął Davis, zostało zwieńczone w szczególności przez Lonnie Walker IV, który prawie nie grał od lutego.

Walker zdobył wszystkie swoje 15 punktów w czwartej kwarcie meczu 4. Miał 6:9 z gry i wykonał rzut wolny na 1:53 do końca meczu. Steph Curry spudłował strzały jeden po drugim, zanim Walker wykonał dwa rzuty wolne.

LeBron James ma teraz bilans 16-11 przeciwko Stephowi Curry’emu w play-offach

Cleveland Cavaliers LeBrona Jamesa grali z Golden State Warriors Stepha Curry’ego w czterech kolejnych seriach finałów NBA. Warriors wygrali trzy rundy mistrzostw. Tylko katastrofa z 2016 roku jest skazą na rekordzie Curry’ego przeciwko Jamesowi.

Przed meczem po sezonie w drugiej rundzie tego sezonu, James przegrał z Currym 15:8 w play-offach. Z LA Lakers prowadzącym 3-1, 19-krotny All-Star poprawił swój rekord do 16-11 przeciwko najlepszemu strzelcowi za trzy punkty w NBA.

Lakers mieli 0,3% szans na awans do play-offów po remisie 2:10, najgorszym w całej serii. Są teraz o krok od wyeliminowania obrońców tytułu i awansu do finałów Konferencji Zachodniej.

Rekord LeBrona Jamesa przeciwko Curry’emu będzie wyglądał jeszcze lepiej, jeśli Lakers będą mogli zakończyć serię w środę.