LeBron James fauluje Dillona Brooksa, zostawia media w zawieszeniu bez wywiadu po 12-punktowej porażce z Heat

W środowy wieczór LeBron James miał fatalny występ podczas przegranej 110:96 Los Angeles Lakers z Miami Heat. James zdobył zaledwie 12 punktów w 38 minut, co było jego najgorszym występem w sezonie. Następnie zdjął Dillona Brooksa po opuszczeniu Crypto.com Arena bez rozmowy z reporterami.

„Król” nie był w stanie znaleźć sobie miejsca w meczu przeciwko jednej ze swoich byłych drużyn, kończąc mecz z zaledwie 12 punktami przy skuteczności 6 z 18 celnych strzałów. Nie trafił we wszystkie sześć prób zza łuku, ale miał sześć zbiórek i dziewięć asyst. Lakers spadli w sezonie do 17-18 i obecnie mają passę trzech porażek z rzędu.

Wygrali także dwa mecze z ostatnich 10 meczów, co jest powodem do niepokoju. To Dave McMenamin z ESPN poinformował o działaniach Jamesa po zawodach. Było to podobne do tego, co zrobił Brooks po tym, jak Lakers wyeliminowali Memphis Grizzlies w zeszłym sezonie w fazie play-off.

To nie był pierwszy raz, kiedy LeBron James odmówił rozmowy z mediami po dotkliwej porażce. James zrobił to samo dwa sezony temu, kiedy 14 marca 2022 roku LA Lakers zostali pokonani przez Toronto Raptors. Lakers mieli w tym sezonie problemy i przegapili play-offy, mimo że poprzedniego lata pozyskali Russella Westbrooka.

„Król” może zostać ukarany grzywną w wysokości 25 000 dolarów, jeśli nie będzie miał dobrego usprawiedliwienia dla nieobecności mediów po środowym meczu. Ma wszystkie pieniądze świata, żeby za to zapłacić, ale był wyraźnie sfrustrowany przebiegiem meczu.

Lakers starali się utrzymać wynik w pierwszej połowie, zanim w czwartej kwarcie przewagę przejęli Miami Heat. W Heat nie było Jimmy’ego Butlera z powodu kontuzji, więc Lakers mieli szansę przełamać poślizg.

Czy LeBron James jest niezadowolony z głównego trenera Darvina Hama?

LeBron James bardzo wspierał Darvina Hama, gdy w zeszłym sezonie został zatrudniony jako główny trener LA Lakers. Opłaciło się to, ponieważ Lakers dotarli do finału Konferencji Zachodniej, zanim zostali zmiażdżeni przez Denver Nuggets. Ham miał szansę udowodnić, że jego pierwszy rok nie był dziełem przypadku, ale obecnie zespół ma trudności.

Brak dostępności mediów Jamesa oznaczał, że był czymś zdenerwowany. Może to wynikać z frustracji związanej z występem przeciwko Miami Heat lub niezadowolenia z powodu niekonsekwencji trenerskiej Hama. Kibice już nawołują do zwolnienia trenera, ale Lakers raczej nie zrobią czegoś drastycznego.

Jednak Dior Washburn z ESPN poinformował, że wydaje się, że w Lakers występują problemy z warzeniem piwa. James i Ham rzekomo pokłócili się w tunelu po meczu.