Aktualizacja kontuzji LeBrona Jamesa: czy 4-krotny MVP NBA powróci w meczu z Bulls? (25 stycznia)

Aktualne informacje na temat stanu zdrowia LeBrona Jamesa to jeden z kluczowych tematów rozmów przed czwartkowym meczem u siebie Los Angeles Lakers z Chicago Bulls. LeBron przegapił wtorkową porażkę Lakersów z Los Angeles Clippers 127:116. Ogłoszono to dzień wcześniej. Powodem jego pauzy był utrzymujący się problem z lewą kostką.

Los Angeles dzielnie walczyło pod jego nieobecność, ale nie zapobiegło porażce. Jednak drużynie nie udało się pokonać kwartetu gwiazd Clippers. Obecność LeBrona mogła sprawić, że Lakers pokonali gardę, gdyż pod koniec trzeciej i na początku czwartej kwarty osiągali jednocyfrowe straty, ale przez cały czas brakowało im skuteczności.

W poprzednich dwóch zwycięstwach Lakers nad Clippers LeBron był krytyczny w sprzęgle. Lakers to gra poniżej. ponownie osiągnął 500 punktów i potrzebowałby powrotu swojej gwiazdy, aby nabrać rozpędu dzięki serii zwycięstw rozpoczynającej się w czwartek.

Aktualizacja stanu zdrowia LeBrona Jamesa w meczu z Bulls

Spotkanie LeBrona z Bulls jest wątpliwe. Jest w raporcie dotyczącym kontuzji z powodu problemów z tendinopatią w prawej kostce. Nie jest to problem długotrwały, ale może powodować częsty ból bez żadnych przerw. LeBron gra po kontuzji przez miesiąc, opuszczając dwa mecze.

Co się stało z LeBronem Jamesem?

LeBron James doznał kontuzji kostki z powodu nadmiernego obciążenia pracą w tym sezonie. W 21 roku LeBron pojawił się jeden po drugim, grając przez krótki okres meczów. Doznał także innych dolegliwości, takich jak kontuzja łydki i kolana na początku sezonu, przez co od 10 listopada znajduje się w raporcie dotyczącym kontuzji.

Przed opuszczeniem dwóch meczów z powodu problemów z kostką, pozostałe trzy nieobecności LeBrona były spowodowane problemami z łydkami i ogólną chorobą. Był bardziej dostępny niż w ciągu ostatnich kilku sezonów, ale nie przełożyło się to jeszcze na sukces Lakers .

Lakers mają w tym sezonie bilans 20-20 z LeBronem i 2-3 bez niego. Jednak jego skuteczność była wyjątkowa, notując średnio 24,8 punktu, 7,2 zbiórki i 7,4 asysty, strzelając w odstępach 52/39/74.

Statystyki LeBrona Jamesa przeciwko Chicago Bulls

LeBron rozegrał 63 mecze przeciwko Bulls. Jego bilans w starciu z sześciokrotnym mistrzem NBA wynosi 33-30. LeBron w meczu z Bulls notował średnio 28,2 punktu, 7,7 zbiórek i 6,5 asyst. W swoim ostatnim meczu przeciwko Chicago 19 grudnia LeBron zanotował 25 punktów, 10 zbiórek, dziewięć asyst i dwa bloki, przegrywając 124-108.