Aktualizacja dotycząca kontuzji LeBrona Jamesa: najnowsze informacje na temat statusu czterokrotnego mistrza NBA w meczu, który trzeba wygrać z zawodnikiem z Zachodu, OKC Thunder (15 stycznia)

LeBron James może opuścić swój drugi mecz z rzędu dla LA Lakers ze względu na kontuzję kostki. 17-krotny mistrz NBA uznał, że czterokrotny mistrz i lider wszechczasów strzelców Jamesa nie wystąpi w poniedziałkowym meczu z OKC Thunder ze względu na ścięgno strzałkowe w lewej kostce.

James opuścił sobotni mecz z Utah Jazz w Salt Lake City z powodu kontuzji kostki. Lakers przegrali drugą z rzędu i spadli w sezonie do 19-21.

Lakersowie w dalszym ciągu borykają się z problemami związanymi z kontuzjami, ponieważ Cam Reddish (wysięk w lewym kolanie) i Gabe Vincent (operacja lewego kolana) nie wystąpią gra. Oczekuje się jednak, że Anthony Davis zagra pomimo skręcenia lewej kostki i jest wymieniany jako prawdopodobny.

Co się stało z LeBronem Jamesem?

LeBron James od dłuższego czasu zmaga się z kontuzjami w tym sezonie. Doznał kontuzji kostki, kolana i łydki.

Nie kosztowały go to jednak dużo czasu, ponieważ sobotni mecz był dopiero czwartym konkursem, w którym opuścił tę kampanię. James zmagał się z problemem kostki od początku stycznia.

Lakers starają się go chronić jak tylko mogą i zarządzają jego minutami. Jednak ich ostatnie zmagania zmusiły LeBrona do grania ciężkich minut, średnio 34,3 minuty na mecz.

James notuje średnio 24,7 punktu, 7,2 zbiórki i 7,6 asyst w 36 występach dla Lakers, którzy zajmują 12. miejsce na Zachodzie.

Kiedy powróci LeBron James?

LeBron James jest wymieniany przez Lakers na co dzień, więc nie oczekuje się, że straci znaczną część czasu. Zdaniem Dana Woike’a z „Los Angeles Times” prawdopodobnie wystąpi w poniedziałkowej bitwie z Thunder.

Jak oglądać OKC Thunder vs LA Lakers?

Mecz pomiędzy OKC Thunder a LA Lakers nie będzie transmitowany w ogólnokrajowej telewizji. Zamiast tego fani będą mogli oglądać go na całym świecie za pośrednictwem NBA League Pass, a mecz będzie transmitowany w telewizji przez Spectrum Sportsnet w Kalifornii i Bally Sports Oklahoma.

Shai Gilgeous-Alexander może opuścić mecz z LA Lakers

OKC Thunder mają szansę przenieść się na szczyt Zachodu, jeśli w poniedziałek pokonają LA Lakers. Thunder mają na koncie 27 zwycięstw i 11 porażek i tracą połowę meczu do najwyżej rozstawionej drużyny Minnesota Timberwolves.

Niemniej jednak najlepszy zawodnik Thunder może być niedostępny, ponieważ Shai Gilgeous-Alexander zmaga się ze skręceniem prawego kolana i Thunder uznali go za wątpliwego.

Obrońca All-Star, który ma sezon na poziomie MVP, opuścił tylko jeden mecz dla OKC, która okazała się legalnym pretendentem do tytułu. Shai Gilgeous-Alexander notuje średnio 31,5 punktu, 5,9 zbiórki i 6,4 asysty na mecz.

Ktokolwiek wygra poniedziałkowy mecz, obejmie prowadzenie w serii sezonowej, ponieważ obie drużyny rozdzielą swoje pierwsze dwa pojedynki w grudniu.